Eмисия новини
от 08.00 часа
Julijana Janeva

Julijana Janeva me medalje të artë në Kupën Botërore të Mundjes

Bullgarja Julijana Janeva fitoi medalje të artë në Kupën Botërore të Mundjes në Beograd të Serbisë. Në finalet në kategorinë deri më 65 kg. kampionja botërore dhe nënkampione tek vajzat fitoi kundër turkes Buse Tosun me 5:2. Ky është çmimi..

16.12.20 09:05 |
Nikollaj Shterev

Mundësi Nikollaj Shterev humbi luftën me koronavirusin

Ish mundësi i ekipit kombëtar Nikollaj Shterev humbi luftën me kronavirusin dhe u nda nga jeta në moshën 33 vjeçare. Para afro një muaji ai u pranua në spital për shkak të keqësimit të shëndetit si rezultat i Covid-19 dhe u vendos në frymëmarrje me..

15.07.20 13:01 |
Miglena Selishka

Miglena Selishka u bë kampione evropiane në mundjen e stilit të lirë

Miglena Selishka ftoi në Romë medaljen e dytë të artë të Bullgarisë në kampionatin e mundjes. Në finale në kategorinë deri në 50 kg në stilin e lirë ajo fitoi kundër ukraines Oskana Livaç me 5:3 pika. Biljana Dudova mbeti me medaljen e argjendtë në..

14.02.20 09:13 |
Edmond Nazarjan

Edmond Nazarjan mori medaljen e artë në Kampionatin Evropian të Mundjes

“Më pëlqen të bëhem kampion. Këtë e kam trashëguar nga i ati.” Këtë e tha para Radios Kombëtare Bullgare 18 vjeçari Edmond Nazarjan pasi mori medaljen e artë në kategorinë 55 kilogram. Në Kampionatin Evropian të Mundjes në Romë ai debutoi te meshkujt dhe..

12.02.20 10:02 |
Bojko Borisov /majtas/ dhe Nenad Laloviç

Kryeministri bullgar mirëpriti Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Mundjes

Kryeministri Bojko Borisov u takua me Presidentin e Federatës Ndërkombëtare të Mundjes Nenad Laloviç. Të dy shqyrtuan zhvillimin   e sporteve luftarake te ne dhe kandidaturën e Bullgarisë për mikpritëse të Kamionit Botëror të Mundjes për meshkuj dhe gra..

29.07.19 11:48 |

Medalje e artë evropiane në mundje për Biljana Dudova

Biljana Dudova fitoi medaljen e artë në kampionatin evropian të mundjes në Bukuresht të Rumanisë, duke mundur me 3:0 pikë në finalen deri më 59 kilogramë rusen Svetllana Lipatova. “Kjo medalje qe fituar në mënyrë jashtëzakonisht të rëndë. Pata dhe..

12.04.19 10:57 |
Всички новини: днес | вчера