Futbolli si mjet diplomatik për paqen

Shoqata për Kombet e Bashkuara në Bullgari është një nga organizatat joqeveritare më të vjetra në vendin tonë. Ajo u krijua në 1948 për të mbështetur anëtarësimin e Bullgarisë në organizatën ndërkombëtare. Shoqata ka njëzet vjet që ka një Seksion..

14.10.22 11:14 |

“Lludogorec” u largua me barazim nga Helsinki

Kampioni bullgar i futbollit "Lludogorec" nuk arriti të fitojë ndeshjen në Finlandë ndaj mikpritësit "HIK Helsinki" dhe përfundoi 1:1 në turneun e "Ligës së Evropës". Skuadra është e dyta në klasifikimin e Grupit C pasi “Roma” humbi në..

07.10.22 10:47 |

Ministria e Punëve të Jashtme e Bullgarisë dënoi përdhosjen e himnit kombëtar bullgar në Shkup

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) dënoi përdhosjen publike të himnit kombëtar bullgar gjatë ndeshjes së futbollit ndërmjet ekipeve kombëtare të Bullgarisë dhe të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Shkup. Në deklaratën e zëdhënësit të..

27.09.22 17:24 |

Paraqitje e mirë e skuadrave bullgare në Ligën e Konferencave

Skuadra e futbollit CSKA-Sofja mundi Osijekun e Kroacisë me 4:2 në ndeshjen e parë të raundit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencave, të luajtur në Sofje. “Të kuqit” luajtën një ndeshje të shkëlqyeshme dhe duhet të pendohen se nuk do të shkojnë..

06.08.21 09:57 |

Me penalti CSKA dhe Llokomotiv vazhdojnë në Ligën e Konferencave

CSKA Sofja dhe Llokomotiv Plovdiv vazhdojnë në raundin e tretë paraprak të Ligës Evropiane të Konferencave. CSKA mundi si mysafir "Liepaja" të Letonisë pas një rezultati 0: 0 në kohën e rregullt dhe në kohën shtesë, dhe me 3: 1 me penalti...

30.07.21 11:50 |

“Lludogorec” u bë kampion futbolli i Bullgarisë

Skuadra e "Lludogorec" fitoi një titull rekord të dhjetë radhazi të Bullgarisë, pasi mundi "Beroe" me 3: 1 në terren të vet në Razgrad, në një ndeshje të raundit të 27-të të Ligës së Parë të Futbollit. Kështu, Lludogorec regjistroi fitoren e tij të..

05.05.21 09:22 |

Hapin një “linjë të nxehtë” kundër ndeshjeve të futbollit të rregulluara paraprakisht

Që nga sot hapet një linjë e nxehtë për sinjale të qytetarëve që dyshojnë për ndeshje të rregulluara paraprakisht, si dhe për korrupsion në futboll. Sinjali mund t’i dërgohet drejtpërsëdrejti Presidentit dhe drejtorit ekzekutiv të Bashkimit Bullgar të..

13.06.20 11:42 |

Ndeshjet e futbollit – me publik në stadiume

Ministri i Shëndetësisë Kirill Ananiev dha urdhër, me të cilën që nga data 05.06. lejohet zhvillimi i kampionatit për ligën e parë dhe ligën e dytë profesionale të futbollit para publikut me plotësim të kapacitetit të stadiumit deri në 30% dhe..

02.06.20 18:06 |

Lokomotivë Plovdiv dhe Levski në një ndeshje virtuale me qëllim bamirës

Lokomotivë Plovdiv mundi Levskin me 3:0 në një ndeshje virtuale prej turneut për kupën e Bullgarisë. Ndeshja, e cila u zhvillua përmes platformës FIFA 20 Ultimate Team, ishte me qëllim bamirës në përkrahje të betejës kundër Covid-19...

09.05.20 15:59 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна