Eмисия новини
от 15.00 часа

Post-pandemisë: interes i paparë për destinacionet ekzotike dhe udhëtimeve me kroçera në vendin tonë

Operatorët turistikë vënë re një lëvizje në sektorin e turizmit. Bullgarët udhëtojnë gjithnjë e më shumë, gjithnjë e më shpesh jashtë vendit dhe për qëllime turistike. Në muajin e parë të vitit, gjysmë milioni bashkatdhetarë (504 mijë) kanë shkuar..

07.04.23 07:15 |

Me Babagjyshin e vitit të ri në Lapland apo në fshat në një bujtinë – ku do të festojnë bullgarët?

Kur bëhet fjalë për festime, ushqime apo udhëtime, bullgari nuk kursen lekët, por i pëlqen t'i kombinojë të tria. Dhe çfarë rasti më të mirë se festat e fundvitit? Krishtlindjt janë për tryezën familjare, pranë pemës me prindërit e moshuar,..

21.12.22 10:35 |

Pavarësisht luftës dhe pandemisë, Sllënçev Brjag po e hap sezonin me një optimizëm të matur

Stina aktive verore në kompleksin tonë më të madh në Detin e Zi nis zyrtarisht më 1 qershor, por këtu akoma që nga fillimi i majit ka një gjallërim.  Mysafirët e parë të verës janë kryesisht nga Britania e Madhe, Polonia dhe Gjermania - mësojmë nga..

31.05.22 10:15 |
Ministri turk i turizmit dhe kulturës Mehmet Nuri Ersoy

Bullgaria, Turqia dhe Greqia po mendojnë për paketa të përbashkëta turistike

Turqia dëshiron të rritë fluksin e turistëve duke përgatitur paketa të përbashkëta turistike me Bullgarinë dhe Greqinë. Kjo do të bëhet e mundshme pas hapjes së kufijve tokësorë dhe detarë. Këtë e bëri të ditur ministri turk i turizmit dhe kulturës..

23.05.20 12:19 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна