Eмисия новини
от 19.00 часа

Alpinisti Atanas Skatov me çmim ndërkombëtar për paqe

Në një ceremoni festive në Sofje, alpinisti Atanas Skatov mori çmimin “Mbajtës i pishtarit të nderit për paqe” nga organizatorët  e stafetës ndërkombëtare të njohur botërisht “Vrapim i paqes” (Peace Run). Top alpinisti i Bullgarisë ua përkushtoi..

05.12.20 06:10 |
Bojko Borisov

Deklaratë e Kryeministrit lidhur me 10 nëntorin

10 Nëntori është një datë që duhet ta kujtojmë! Ajo ndryshoi fatin e Bullgarisë dhe të çdo personi, shkroi Kryeministri Bojko Borisov në Facebook me rastin e përvjetorit të fillimit të ndryshimeve demokratike në vend në 1989. Ne kaluam një..

10.11.20 11:02 |

Bullgaria mirëpret normalizimin e marrëdhënieve midis Izraelit dhe Bahrejnit

Vendimi i Izraelit dhe Bahrejnit të normalizojnë marrëdhëniet e tyre, arritur me ndërmjetësinë e ShBA-së, është hapi i radhës drejt kapërcimin e konfrontimit në Lindjen e Mesme. Është e domosdoshme që ato përpjekje që janë në interes të paqes dhe..

12.09.20 15:56 |
Всички новини: днес | вчера