Eмисия новини
от 18.00 часа

Homazhe para Monumentit të Mjekut në Sofje

Para Monumentit të Mjekut u mbajtën homazhet tradicionale me rastin e përvjetorit të 143-të të çlirimit nga Bullgaria Përfaqësues të institucioneve të ndryshme dhe shumë qytetarë ulën kokën në kujtim të punës humane të mjekëve, infermierëve dhe..

02.03.21 14:23 |

Qendra evropiane për paramedikë do të ndërtohet në Bullgari

Bullgaria është gjithnjë e më afër krijimit të qendrës evropiane për trajnimin e specialistëve në fushën e fatkeqësive, avarive dhe aksidentеve. Kuvendi popullor përkrahu ndërtimin e një qendre të tillë  dhe të një shkolle për specialistë të..

11.06.20 13:03 |
Всички новини: днес | вчера