Eмисия новини
от 10.00 часа
Tomas Vajc

Tomas Vajc: Bullgaria ka pyje fantastike, një shoqëri të fortë civile dhe institucione të dobëta

Pyjet bullgare akoma kanë ruajtur një fond të mirë gjenetik, por duhet të ketë një aplikim më të rreptë të ligjit për mbrojtjen nga prerjet ilegale. Këtë e tha eurodeputeti austriak Tomas Vajc në një intervistë për Radion Kombëtare Bullgare...

13.07.21 09:55 |

Një tjetër protestë kundër shpyllëzimit pranë qytetit Varna

Sot, qytetarët përsëri protestuan kundër prerjes së pyllit halore 70-vjeçar në zonën Gorna Traka, afër qytetit Varna. Protestuesit, të cilët krijuan një peticion në mbështetje të pyllit, paralajmërojnë se mund të organizojnë mosbindjen civile dhe..

20.02.21 13:17 |
Всички новини: днес | вчера