Eмисия новини
от 00.00 часа
Rumen Radev

Presidenti nuk po ngutet të dorëzojë mandatin e dytë për formimin e qeverisë

Në ditët në vijim do të njoftoj kur do t"i dorëzoj mandat grupit të dytë më të madh parlamentar për të formuar qeveri, tha Presidenti Rumen Radev pasi GERB-SDS ktheu mandatin e parë. “Shpresoj që koha e dhënë do të investohet në dialog dhe në..

23.04.21 12:49 |
Rumen Radev

Presidenti vuri veto mbi Ligjin e Pasurive Nëntokësore

Presidenti Rumen Radev ve veton mbi ndryshimet në Ligjin për Pasuritë Nëntokësore, të miratuara nga parlamenti më 22 korrik 2020. Kjo u njoftua në sajtin e Presidencës. Udhëheqësi i shtetit nuk është dakord me rregullore të veçanta lidhur me koncesionet..

30.07.20 10:36 |
Всички новини: днес | вчера