Eмисия новини
от часа
Dimitër dhe Ralica Stançevi

Bletarë bullgarë morën një çmim evropian

Në Kongresin Evropian të Fermerëve të Rinj në kategorinë “Qëndrueshmëria e fermës. Zhvillimi i qëndrueshëm i rajoneve - nga fusha në tavolinë” me vendin e parë u dallua një fermë bletësh nga fshati i malit Stranxha Inxhe Vojvoda. Pronarët e fermës..

10.12.21 16:41 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера