Eмисия новини
от часа

Aeroporti i Sofjes tashmë është me pronar të ri

Që nga sot konsorciumi francez-gjerman “SOF Connect” është operatori zyrtar dhe i vetëm i Aeroportit të Sofjes. Ilijana Canova, ish Zëvendës Drejtoresha Ekzekutive e Fondit Evropian për Investime Strategjike, do të kryesojë bordin si një anëtare e..

20.04.21 19:26 |

Protestë e pronarëve dhe nëpunësve të lokaleve në qendrën e Sofjes

Pronarët dhe nëpunësit në lokalet e mbyllura për shkak të masave antiepidemike po zhvillohet një protestë kombëtare përpara Këshillit të Ministrave. Protestuesit insistojnë që të fillojnë punën më 1 shkurt. Aksioni është nën moton "Marsh drejt..

27.01.21 13:46 |

Pronarët e restoranteve po përgatiten për protesta

Pronarët e lokaleve dhe restoranteve në Bullgari mendojnë protesta pasi në brifingun e rregullt të Shtabit Operativ Kombëtar për luftimin e koronavirusit u shpall se nuk diskutohet lehtësimi i masave deri në fund të janarit. Këtë e tha para BNR..

21.01.21 14:23 |

Mbarështimi i buajve në Rodopet – të gjallërosh një traditë

Një lulëzim gjatë viteve të fundit tek ne po përjeton mbarështimi i buajve. Mesatarisht midis 4 dhe 8% në vit shtohet numri i buajve të rritur në Bullgari, llogarisin nga Shoqata Kombëtare Bullgare për mbarështimin e buajve. Sipas kryetares së..

18.09.20 15:54 |

Fond britanik bleu teleoperatorin bullgar “Vivakom”

Kompania britanike e telekomunikacionit dhe e mediave Junajted Grup u pajtua të blejë teleoperatorin bullgar “Vivakom”. Sipas Agjencisë Rojters kontrata është për 1.2 miliard euro. Kompania Junajted Grup, pronar i së cilës është fondi britanik i investimeve..

07.11.19 19:28 |
Всички новини: днес | вчера