Eмисия новини
от 14.00 часа
Ivan Maxharov

Ministri i Shëndetësisë u takua me mjekët protestues nga "Porogov"

Përfaqësuesit e mjekëve protestues nga Spitali i Urgjencës “Pirogov” u takuan me Ministrin e Shëndetësisë, Dr. Stojço Kacarov, duke u përpjekur për të gjetur një mënyrë për të dalë nga tensioni për shkak të shkarkimit të profesorit Asen Balltov nga..

21.07.21 18:09 |

Protesta e mjekëve të urgjencës nga "Pirogov" po vazhdon

Për ditën e radhës punonjësit e spitalit kombëtar të urgjencës "Pirogov" protestuan duke kërkuar kthimin e drejtorit të tyre të shkarkuar Prof. Asen Balltov. Mjekët e pakënaqur vazhdojnë të kërkojnë dorëheqjen e Ministrit të përkohshëm të Shëndetësisë..

20.07.21 10:27 |

Një protestë е radhës kërkoi dorëheqjen e Ministrit të Shëndetësisë

Mjekët dhe pacientët nga spitali i urgjencës Pirogov protestuan në mbështetje të drejtorit të shkarkuar, prof. Asen Balltov . Ata bllokuan një bulevard në Sofje dhe kërkuan dorëheqjen e Ministrit të Shëndetësisë Stojço Kcarov. Mjekët bënë thirrje..

19.07.21 16:44 |

Protestë për pushimin nga puna të drejtorit të spitalit më të madh të urgjencës në Bullgari "Pirogov"

Mjekët nga “Pirogov” bllokuan bulevardin “Car Boris III” në Sofje. Ata protestuan në mbështetje të Prof. Asen Balltov, i cili u hoq nga posti i drejtorit . Kreu i spitalit më të madh të urgjencës në vend është akuzuar për shkelje financiare pas një..

15.07.21 15:14 |

Bullgarët në Nürnberg kanë qëndrim pozitiv ndaj zgjedhjeve të ardhshme

Një vit pas protestave anti-qeveritare të bullgarëve në vend dhe jashtë, të cilat zgjatën deri në vjeshtën e vonë të vitit 2020 bashkatdhetarët tanë në Nürnbergtë Gjermanisë janë në pritje të zgjedhjeve të ardhshme të parakohshme, duke pasur më..

08.07.21 09:54 |

Transportuesit protestuan në kufirin me Rumaninë

Në qytetin Silistra pranë lumit Danub u zhvillua protesta e radhës për shkak të moslejimit të kalimit të kamionëve përmes pikëkalimit kufitar me Rumaninë. Transportuesit, tregtarët dhe fermerët po ngulin këmbë që ata që kanë kontragjentë në kufirin..

02.07.21 18:25 |

Nga 1 korriku PKK Ilinden-Eksohi hapet për turistët dhe qytetarët

Nga 1 korriku pikëkalimi kufitar Ilinden-Eksohi do të hapet për makinat dhe turistët. Lajmi u njoftua nga Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Jashtme Greke dhe u konfirmua nga Konsulli i Përgjithshëm bullgar në Selanik Vlladimir Pisançev. Për..

25.06.21 14:17 |

Përfaqësuesit e biznesit dhe qytetarët kërkojnë hapjen e Ilinden-Eksohi

Sonte qytetarët bullgarë u mblodhën për të protestuar në rrugën Goce-Dellçev-Dramë. Arsyeja e pakënaqësisë së tyre është pika e mbyllur kufitare "Ilinden-Eksohi". Pasi dështuan përpjekjet e autoriteteve rajonale në dy rajonet kufitare për të gjetur..

23.06.21 19:08 |

Keyeprokurorja e BE-së Laura Kovesi mbërriti në Bullgari

Kryeprokurorja e BE-së Laura Kovesi është për vizitë në Bullgari. Bullgaria është vendi i parë i vizituar nga Kovesi pas fillimit të punës së institucionit të ri evropian. Takimi i saj i parë ishte me Ministrin e Drejtësisë Janaki Stoillov...

10.06.21 19:37 |

Partitë patriotike kërkuan shpërbërjen e Lëvizjes për të Drejtat dhe Liritë

Një protestë e “Patriotëve Bullgarë - VMRO, Volja dhe Frontit Kombëtar për Shpëtimin e Bullgarisë” u zhillua para selisë së Lëvizjes për të Drejtat dhe Liritë (DPS). Arsyeja e protestës ishte deklarata e udhëheqësit të DPS Mustafa Karadajë se..

09.06.21 15:23 |
Всички новини: днес | вчера