Eмисия новини
от 16.00 часа

BE-ja po jep para për të zgjeruar objektin e magazinimit të gazit në Çiren

Komisioni Evropian miratoi një grant prej 78 milion euro për një projekt për zgjerimin e strukturës nëntokësore të depozitimit të gazit në Çiren, njoftoi Bulgartransgaz. Projekti është ndër pesë të miratuar nga BE-ja për të mbështetur..

27.01.22 12:16 |

Uji i puseve në Nikolla Kozlevo kujton dhe tregon historinë e banorëve të parë

Miti për mungesën e ujit në rajonin e Dobruxhës vite me radhë përhapej në trojet e sotme të fshatit Nikolla Kozlevo të Bullgarisë Verilindore. Udhëtarët, të cilët kaluan para më se 150 viteve përmes pyjeve të dendura të rajonit Ludogorie dhe nëpër..

04.05.17 09:55 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера