Eмисия новини
от 17.00 часа
Lindja Zeqiri

Paraqitje e dobët e bullgarëve në Tokio

Bozhidar Andreev mbaroi në vend të pestë në peshëngritje në kategorinë deri në 73 kg me një dyluftim prej 338 kg. Deri në provën e fundit në shtytje bullgari ishte në pretendues për medaljen e bronztë. Qitësja Selin Ali zuri vendin e 16..

28.07.21 16:17 |

Antoaneta Kostadinova me medaljen e parë olimpike për Bullgarinë - në qitje

Antoaneta Kostadinova fitoi medaljen e parë për Bullgarinë në Lojërat Olimpike në Tokio . Qitësja jonë sportive fitoi medalje të argjendtë në disiplinën qitje në 10 metra me një pistoletë ajrore. Për Kostadinovën kjo është medalja e parë në..

25.07.21 12:17 |
Maria Grozdeva

Medalje të argjendta për Bullgarinë në Kampionatin Evropian të Qitjes

Maria Grozdeva, Antoaneta Kostadinova dhe Mirosllava Minçeva fituan medalje argjendi në garën e skuadrave në disiplinën qitje me pistoletëtë kalibrit të vogël në 25 metra për femra në Kampionatin Evropian të Qitjes në Osijek, Kroaci. Përfaqësueset..

03.06.21 17:13 |

Kriza nuk do të prekë shpenzimet e planifikuara ushtarake

Në Bullgari u zhvilluan qitje eksperimentale me kompleksin “Rubezh”. Qytetarër bullgarë duhet të dinë se në ushtrinë tonë punojnë profesionistë të mëdhenj. Këtë e shkroi në faqen Facebook Kryeministri Bojko Borisov, i cili ishte i pranishëm gjatë..

11.06.20 16:33 |

Ju prezantojmë Selin Ali – kampionen botërore të qitjes së gjahut në disiplinën “Trap” për vajzat

17 vjeçarja Selin Ali është kampionia jonë botërore e qitjes së gjahut në disiplinën “Tramp” për vajzat. Ajo ka lindur në qytetin Ajtos, Bullgari Juglindore, në një familje gjahtarësh. Është marrë me sporte të ndryshme dhe ka qenë nxënëse e..

28.07.19 08:25 |
Всички новини: днес | вчера