Eмисия новини
от часа
Kristalina Georgieva

Kristalina Georgieva mohoi të ketë ushtruar presion në favor të Kinës

Drejtoresha ekzekutive e Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) Kristalina Georgieva mohoi për Reuters akuzat se ajo u ka bërë presion zyrtarëve të Bankës Botërore që të ndryshojnë të dhënat në një raport në favor të Kinës në kohën kur ajo drejtonte..

18.09.21 12:17 |

Parlamenti refuzoi të ketë seancë

Pas një seance 10-minutëshe, Parlamenti nuk miratoi një program javor pune. Deputetët duhej të shikonin ndryshimet në Ligjin për Partitë Politike dhe Kodin Zgjedhor. "Për" programin votuan 86 deputetë, "kundër" - 8, abstenuan - 103. Në rivotimin e..

28.04.21 10:32 |

Tenistet tona të shquara refuzuan pjesëmarrjen e tyre në Dubaj

Tenistet e njohura bullgare Cvetana Pironkova, Viktorija Tomova, Izabella Shinikova dhe Elica Kostova nuk do të përfshihen në turneun e ITF në Dubai, i cili zhvillohet nga 6 deri më 13 dhjetor transmetoi BTA. Tenistet duhej t’i fillonin..

04.12.20 15:14 |

Hodhën poshtë veton e Presidentit për koncesionet e pasurive nëntokësore

Deputetët hodhën poshtë veton e Presidentit Rumen Radev mbi një pjesë të amendamenteve në Ligjin për pasuritë nëntokësore dhe kështu koncesionet do të mund të zgjaten deri në 60 vjet, bëri të ditur BTA. Deputetët nga “Partia Socialiste Bullgare..

02.09.20 12:43 |
Всички новини: днес | вчера
Подкасти от БНР