Eмисия новини
от 13.00 часа
Bojko Borisov

GERB do të votojë kundër qeverisë së ITN

Këshilli Kombëtar i GERB vendosi që deputetët e tyre të qëndrojnë në sallën plenare dhe të votojnë kundër qeverisë së propozuar nga partia “Ka një popull të tillë” – ITN. Këtë e deklaroi në një konferencë për shtypin udhëheqësi i GERB Bojko..

03.08.21 13:38 |

Parlamenti Evropian në Bullgari shënon 8 Marsin me një ekspozitë

Dita e Gruas është një rast i mirë për njohjen dhe respektin për të gjitha gratë e përfshira në luftën kundër Covid-19 dhe që kontribuojnë për përballimin e pasojave të pandemisë. Në këtë drejtim, nga 8 deri më 31 Mars, një ekspozitë e titulluar..

08.03.21 06:10 |
Всички новини: днес | вчера
Подкасти от БНР