Eмисия новини
от 16.00 часа

Sofja do të jetë mikpritëse e samitit BE-Ballkani Perëndimor

Më 10 nëntor në Sofje do të takohen liderët e BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor, transmetoi agjencia maqedonase MIA. Forumi është pjesë e Procesit të Berlinit me në krye Bullgarinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në Sofje do të miratohet plani për..

18.09.20 16:52 |
Всички новини: днес | вчера