Eмисия новини
от 09.00 часа

Parashikimi i motit për 7 nëntorin 2023

Gjatë natës moti do të jetë kryesisht i kthjellët. Pas mesnate do të ketë vranësira të ulëta ose mjegull vende-vende në ultësira dhe lugina. Era do të vijojë të dobësohet, në shumë zona do të shuhet. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6°..

06.11.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 6 nëntorin 2023

Të hënën pas reshjeve të pritura gjatë natës do të fryjë erë e fortë në veriperëndim. Temperaturat minimale në vend do të jenë nga 8 deri në 13°, në Sofje rreth 8°. Gjatë ditës do të ketë vranësira të shpërndara. Deri në mesditë pritet të fryjë erë..

06.11.23 05:05 |

Një stuhi e fortë goditi Bullgarinë Lindore

Dy persona humbën jetën në rajonin e qytetit Shumen pas një stuhie të fortë më 4 nëntor. Një 51-vjeçar nga fshati Razvigorovo i komunës Hitrino u varros nga një mur i rrëzuar. Një bari 67-vjeçar nga Veliki Presllav u godit nga rryma elektrike pasi..

05.11.23 10:22 |

Parashikimi i motit për 3 nëntorin 2023

Të premten në mëngjes do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta mbi ultësira dhe fusha. Temperaturat minimale do të jenë nga 7 deri në 13°, në Sofje rreth 7°. Gjatë ditës do të ketë vranësira të shpërndara të larta. Do të fryjë era nga jugu...

02.11.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 2 nëntorin 2023

Vranësirat do të shtohen dhe do të trasohen nga perëndimi në lindje gjatë natës . Pas mesnate do të ketë reshje shiu në disa rajone kryesisht në Bullgarinë Jugore. Në shumicën e zonave era do të pushojë, temperaturat minimale do të lëvizin nga 8° deri..

01.11.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 31 tetorin 2023

Gjatë natës do të jetë kryesisht i kthjellët, por në zonat lindore dhe përgjatë lumenjve dhe luginave do të formohen vranësira të ulëta ose mjegull. Do të jetë pothuajse e qetë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6° dhe 11°, më të larta..

30.10.23 18:45 |

Parashikimi i motit për 30 tetorin 2023

Të hënën temperaturat minimale do tëjenë nga 6 deri në 11°, në Sofje afro 6°. Mëngjesin do të mbajë mjegull ose vranësira të ulëta në ultësira dhe afër pellgjeve ujore. Gjatë ditës do të jetë me diell. Temperaturat maksimale do të lëvizin..

30.10.23 05:05 |

Parashikimi i motit për 28 tetorin 2023

Një front i ftohtë atmosferik do të kalojë në vend gjatë natës . Vranësirat do të shtohen dhe do të ketë reshje të dobëta shiu në vende të izoluara nga perëndimi në lindje. Era do të jetë e orientuar nga veriperëndimi. Temperaturat minimale do të jenë..

27.10.23 18:14 |

Parashikimi i motit për 26 tetorin 2023

Gjatë natës do të mbizotërojë mot i vranët. Reshje shiu do të ketë në shumë zona, më të theksuara dhe më të gjata në Bullgarinë Jugperëndimore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga jugperëndimi. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12°..

25.10.23 18:55 |

Parashikimi i motit për 24 tetorin 2023

Gjatë natës moti do të jetë i kthjellët dhe pothuajse i qetë. Të martën do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me erë të lehtë. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 10° dhe 15°, në Sofje – rreth 13°, ndërsa maksimalet – do të lëvizin..

23.10.23 19:05 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна