Eмисия новини
от 07.00 часа

Parashikimi i motit për 29 tetorin

Ditën e premte do të jetë me diell. Para mesditës vende-vende do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta. Në zonat lindore dhe në rajonin e maleve Rilla dhe Rodopet do të ketë vranësira edhe pasdite. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga lindja...

28.10.21 20:00 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Një front i ftohtë do të kalojë në vend të shtunën. Nga veriperëndimi vranësia do të shtohet. Pasdite do të ketë reshje shiu në zonat perëndimore. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 16 deri në 21 gradë, në Sofje deri në 17 gradë. Deri në..

22.10.21 20:00 |
Rodopet

Parashikimi i motit për 16 tetorin

Gjatë natës së premtes duke u gdhirë e shtuna do të mbetet me vranësira dhe shi. Në disa rajone reshjet do të jenë të konsiderueshme. Temperaturat minimale do të jenë nga 6 në 11 gradë. Të shtunën shirat do të vazhdojnë, në shumë vende në..

15.10.21 20:00 |

Parashikimi i motit për 15 tetorin

Të premten do të bjerë shi në të gjithë vendin. Në Bullgarinë Qendrore reshjet do të jenë të konsiderueshme. Temperaturat minimale do të jenë deri në 3 gradë. Në fushat e larta të Bullgarisë Perëndimore në mëngjes shiu do të përzihet me borë...

14.10.21 20:00 |

Parashikimi i motit për 14 tetorin

Të enjten do të jetë me vranësira. Do të bjerë shi në të gjithë vendin. Pasdite në Bullgarinë Jugperëndimore dhe Qendrore reshjet do të jenë të konsiderueshme. Në mbrëmje në Bullgarinë Perëndimore shiu do të përzihet me borë. Temperaturat..

13.10.21 20:10 |

Parashikimi i motit për 13 tetorin

Të mërkurën do të jetë me vranësira pa reshje, para mesditës me ndërprerje të konsiderueshme por të përkohshme në vranësira. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 12 dhe 17 gradë, për Sofjen deri në 12 gradë. Mbi bregdetin e Detit të Zi në..

12.10.21 20:10 |

Parashikimi i motit për 12 tetorin

Të martën moti do të mbetet me vranësira. Do të ketë reshje të konsiderueshme shiu në Bullgarinë Lindore. Pas mesditës nga perëndimi reshjet do të ndalen. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 6 dhe 11 °, dhe ato maksimale deri në 13 - 17 °,..

11.10.21 20:10 |

Bullgaria në fotografi

Vjeshtë me shi në Sofje.  Foto: BGNES 

11.10.21 10:06 |

Parashikimi i motit për 8 tetorin

Të premten do të jetë me vranësira, me shi dhe me erë në të gjithë vendin. Reshjet në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore do të jenë më domethënëse. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 8 dhe 13 gradë, dhe ato maksimale nga 11 në 16 gradë,..

07.10.21 20:05 |

Parashikimi i motit për 7 tetorin

Të enjten do të jetë me vranësira në të gjithë vendin. Do të bjerë shi kryesisht në Bullgarinë Perëndimore. Do të fryjë erë verilindore. Temperaturat minimale do të jenë nga 7 në 12 gradë, dhe ato maksimale midis 12 dhe 17 gradë, në Sofje deri në..

06.10.21 20:05 |