Eмисия новини
от 09.00 часа

Parashikimi i motit për 27 shtatorin 2023

Të mërkurën temperaturat minimale do të jenë nga 11 deri në 16°, në Sofje – 11°. Në lindje do të ketë mjegull. Gjatë ditës do të ketë vranësira të shpërndara, më të theksuara në male, por edhe aty pothuajse nuk do të ketë reshje. Vlerat maksimale..

26.09.23 18:41 |

Parashikimi i motit për 23 shtatorin 2023

Të shtunën në orën 09:50 është ekuinoksin diellor me të cilin fillon vjeshta astronomike. Dita do të jetë me diell, pas mesditës në fusha - e nxehtë. Temperaturat e ditës do të rriten dhe maksimumi do të arrijë në 32°-37°, në Sofje rreth 33°...

22.09.23 18:04 |
Rodopet

Parashikimi i motit për 22 shtatorin 2023

Ditën e premte do të mbajë mot me diell me vranësira pasdite në zonat malore. Temperaturat minimale do të jenë nga 14 deri në 19°, në Sofje - 14°. Vlerat maksimale do të jenë nga 28-33°, në kryeqytet - 29°. Do të jetë me diell përgjatë Detit të..

21.09.23 19:05 |

Parashikimi i motit për 21 shtatorin 2023

Gjatë natës do të mbizotërojë mot i kthjellët, por pas mesnate do të ketë vranësira të ulëta ose mjegull mbi Bullgarinë Perëndimore. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 14 deri në 19 gradë. Të enjten mbi Bullgarinë Perëndimore dhe..

20.09.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 16 shtatorin 2023

Gjatë natës në pjesën më të madhe të vendit do të ketë vranësira të konsiderueshme dhe vende-vende, kryesisht në Bullgarinë Perëndimore dhe Qendrore do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 14° dhe 19°, në Sofje 16°. Të..

15.09.23 16:30 |

Parashikimi i motit për 15 shtatorin 2023

Gjatë natës vranësira do të jetë e konsiderueshme, pothuajse pa reshje. Në Bullgarinë Lindore do të fryjë erë e dobët nga jugu. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 15° dhe 20°, në Sofje rreth 15°. Ditën e premte para mesditës do të ketë..

14.09.23 18:55 |

Parashikimi i motit për 12 shtatorin 2023

Gjatë natës do të jetë i kthjellët dhe pothuajse i qetë. Ditën e marte do të mbajë mot me diell. Në orët e mëngjesit do të ketë ulje të dukshmërisë në ultësirat dhe përreth pellgjeve ujorë. Do të fryjë erë e lehtë nga lindja. Temperaturat e ditës..

11.09.23 18:45 |

Parashikimi i motit për 9 shtatorin 2023

Do të jetë kryesisht i kthjellët gjatë natës në pjesën më të madhe të vendit. Ditën e shtunë do të mbajë kryesisht mot me diell. Do të fryjë erë e dobët, në Bullgarinë Lindore erë mesatare nga veri-verilindja. Temperaturat maksimale do të..

08.09.23 16:30 |

Përmbytje dhe njerëz në fatkeqësi në Komunën e Carevos

Kryetari i Komunës së Carevos (Bullgari Juglindore), Georgi Llapçev, shpalli gjendje të jashtëzakonshme në komunën e tij për shkak të vërshimeve dhe reshjeve intensive, njoftoi Drejtoria Rajonale e Ministrisë së Punëve të Brendshme-Burgas. Numri i..

05.09.23 13:52 |

Parashikimi i motit për 18 gushtin 2023

Të premten do të mbajë mot kryesisht me diell. Pas mesditës, kryesisht në zonat malore dhe lindore të vendit do të zhvillohen vranësira, por reshje thuajse nuk do të ketë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor...

17.08.23 19:05 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна