Eмисия новини
от 01.00 часа
Zotërinjtë Borisov dhe Erdogan

Bullgaria dhe Turqia presin normalizimin pas pandemisë

Kryeministri i dorëhequr Bojko Borisov foli në telefon me Presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, njoftoi qendra e shtypit pranë kabinetit. Erdogan përgëzoi Borisov për fitoren në zgjedhjet. Të dy diskutuan situatën pandemike dhe shprehën shpresën..

20.04.21 09:31 |
Bojko Borisov

Kryeministri Bullgar: Po fillon një vit i rimëkëmbjes dhe i fillimi të ri

“Ne përcollëm një vit të sprovave - të pashembullt për nga pasojat dhe përmasat... Unë gjithmonë kam thënë se bullgarët tregojmë forcën tonë në momentet më të vështira. Dhe tani ishte kështu. 2020 na tregoi kuptimin e vërtetë të fjalës “heronj”.....

01.01.21 11:36 |

Zemrat na shpien – fushatë e cila ngroh zemrat e të moshuarve të vetmuar

“Nuk ka gjest më të bukur sesa të japësh nga  yti për të varfërit sepse është e lehtë që të jesh i mirë, ndërsa e mira është ngjitëse!” Me këtë apel emocionues Moto Klubi “Vokil” në qytetin bregdetar Varna u bëri thirrje bashkëqytetarëve të..

19.12.20 08:05 |
Всички новини: днес | вчера