Eмисия новини
от 16.00 часа

BE dhe SHBA dënuan pezullimin e gazit nga Rusia për Bullgarinë

Në një deklaratë të përbashkët, Komisioni Evropian dhe Shtetet e Bashkuara e cilësuan pezullimin e furnizimit me gaz nga Rusia në Bullgari dhe Poloni si “të paarsyeshme dhe të papranueshme”. Ata e dënojnë këtë veprim dhe e cilësojnë si “shantazh..

24.05.22 14:21 |

Një forum në Sofje po kërkon zgjidhje për krizën energjetike pas luftës në Ukrainë

Nepo shohim se si energjia përdoret si armë, tha kryeministri Kirill Petkov në një takim për sigurinë energjetike në Sofje. Besoj se me modernizime të vogla të infrastrukturës do të arrijmë zgjidhje që do mund t'i përdorim të gjithë dhe të..

05.05.22 12:04 |
Kirill Petkov

Bullgaria do të përmbushë detyrën e saj ndaj bullgarëve ukrainas, premtoi kryeministri

Agresioni ushtarak që po shohim është absolutisht i papranueshëm, tha Kryeministri Kirill Petkov, i cili po merr pjesë në një takim të Këshillit Evropian kushtuar ofensivës ruse në Ukrainë. “Siguria energjetike e Bullgarisë është fokusi i..

25.02.22 11:54 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера