Eмисия новини
от 20.00 часа

Pas dozës së parë të AstraZeneca e dyta mund të jetë Pfizer

Vaksina AstraZeneca nuk do të përdoret te gratë nën 65 vjeç me rrezik në rritje të trombozës dhe / ose një anamnezë të trombocitopenisë. Një vendim i tillë u mor nga Shtabi Kombëtar i Vaksinimit, njoftuan në një konferencë për shtypin Ministrin e..

19.04.21 17:14 |
Grigor Dimitrov

Pas një traume, tenisti bullgar u eliminua në çerekfinalet në Melburn

Grigor Dimitrov, i vendosur nën № 18 në skemën e Kampionatit të Hapur Australian Open, u eliminua në çerekfinalet pasi pësoi një traumë. Bullgari humbi nga rusi Asllan Karacev pas rezultateve 6:2, 4:6, 1:6, 2:6 në “Rod Laver Arina” në Melburn, pasi..

16.02.21 10:51 |

Komisioni Evropian miratoi një skemë bullgare të ndihmës shtetërore për 51 milion leva

Komisioni Evropian miratoi një skemë bullgare të ndihmës shtetërore për 51 milion leva (rreth 26 milion EUR), e destinuar për operatorët turistikë dhe agjentët e udhëtimit, njoftoi Komisioni Evropian në Bruksel, transmetoi Televizioni Kombëtar..

21.12.20 18:37 |
Всички новини: днес | вчера