Eмисия новини
от 22.00 часа

Yjet e Kupës Botërore të Skive Alpine u sollën shumë gëzim adhuruesve të sportit të bardh në Bullgari

Kampionati Botëror i Skive Alpine, që u zhvillua nga 22 deri në 24 shkurt në Bansko, përsëri u ofroi adhuruesve të ski sportit në Bullgari përjetime të fuqishme pas mungesës 4 vjeçare të më të mirëve të botës në pistat e Pirinit. Gjatë vitit 2015..

25.02.19 15:07 |

Klasifikim i ri prestigjioz i skiatorit Allbert Popov

Bullgari Allbert Popov arriti një klasifikim të ri prestigjioz në Kupën Botërore në ski, duke u klasifikuar në vendin e 6 në sllallomin në Schladming – Austri. Suksesi vjen vetëm disa ditë pas vendit të tij të 9 në sllallomin në Kjucbjuel ...

30.01.19 10:43 |

Albert Popov wins both slaloms for Ulen Cup in Bansko

Bulgarian alpine skier Albert Popov has won both slalom starts part of the Ulen Cup that took place today in the winter resort of Bansko in Bulgaria’s Pirin Mountain. The starts are from the calendar of the International Ski Federation (FIS) and..

27.12.18 17:34 |

Albert Popov fitoi të dy slalomet për kupën “Ulen” në Bansko

Sportisti më i mirë bullgar në skitë alpine Albert Popov fitoi edhe të dy slalomet për kupën “Ulen”, që u mbajtën sot në vendpushimin Bansko të malit Pirin. Startet janë nga kalendari i Federatës Ndërkombëtare të Skive (FIS) dhe Federatës Bullgare të..

27.12.18 17:30 |

New ski season opens in Bulgaria’s Bansko mountain resort

In the Bulgarian mountain resort of Bansko in the Pirin mountain, the new ski season opens on December 15. A special guest of the resort during the opening will be Olympic and World Champion skier from Austria, Patrick Orthlib. Events start..

14.12.18 16:22 |

Bansko named Bulgaria’s best ski resort

The winter mountain resort Bansko was named for the 6 th consecutive year Bulgaria’s best ski resort at a solemn ceremony at the World Ski Awards held in Kitzbühel, Austria. Bansko, situated in Pirin Mountain, placed among the best twenty six..

19.11.18 11:55 |
Albert Popov

Albert Popov fitoi medalje të bronztë në Botërorin e skijimit alpik

Albert Popov fitoi të bronztën në slalomin e madh në Kampionatin botëror të disiplinave alpike të skijimit për të rinj në vendpushimin zviceran Davos. 20-vjeçari Popov arriti rezultat 1:40.79 minuta – 4.6 sekonda pas fituesit Marko Odermat..

06.02.18 18:34 |

Festa dimërore në Vitosha

Në mes të dëborës së dendur të malit Vitosha, nën rrezet e diellit dimëror dhe qiellin pa re mijëra kryeqytetas dhe miq të Sofjes vitin e dytë me radhë shënuan Ditën Botërore të Dëborës. Kjo nismë, në të cilën përfshihen qindra pushimore dimërore të 46..

24.01.17 12:07 |

Borovets - rich palette of opportunities for recreation and sport

One of the mountain resorts that is close to the Bulgarian capital city and where mountain lovers can indulge in their hobby is Borovets. Located about 70 km away from Sofia, Borovets is appealing to mountaineers, not only in winter but in summer, too...

02.01.17 10:15 |

Borovec – mundësi të shumta për pushim dhe sport

Pak janë vendet afër kryeqytetit, ku adhuruesit e malit mund ta gëzojnë hobin e tyre. Një nga vendpushimet më të afërta është Borovec – ai ndodhet 70 km nga Sofja dhe është një vend tërheqës edhe për pushime dimërore dhe për ato verore. Përveç kësaj..

31.12.16 12:15 |
Всички новини: днес | вчера