Eмисия новини
от 09.00 часа

Bansko është organizator i Kampionatit Botëror të Snowboarding për të Rinj

Në vendpushimin Bansko drejtori i Federatës Ndërkombëtare të Skive, Peter Krogol  hapi Kampionatin Botëror të Snowboard-it për të rinjtë dhe të rejat. Garat e para fillojnë më 24 mars me një sllallom gjigand paralel. Snowboarders nga Australia,..

24.03.23 10:33 |
Eva Vukadinova

Italiania Sofi Matiu u bë kampione në ski-garat tek femrat në qytetin Bansko

Italiania 19 vjeçare Sofi Matiu u klasifikua në vendin e parë me rezultat të përgjithshëm 1:40.24 minuta, në sllallomin e Kampionatit Botëror në disiplinat ski alpine  për të rinj e të reja deri më 21 vjeç në Bansko. Ajo qe e pesta pas raundit të..

10.03.21 16:19 |

Një suedeze fitoi sllallomin gjigand në Bansko për të rinj e të reja

Suedezja 18 vjeçare Hana Ellfman fitoi medaljen e artë  në sllallomin gjigant të Kampionatit Botëror për të Rinj e të Reja në ski në qytetin Bansko. Ajo ishte 0,75 sekonda përpara Marte Monsenit nga Norvegjia dhe me 0,88 sekonda përpara Neja..

09.03.21 16:35 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна