Eмисия новини
от 10.00 часа
Monumenti i Penço dhe Petko Sllavejkovit në sheshin

25 libra të vendosur pranë monumenteve në kryeqytet befasuan sofjanasit në Krishtlindje

Mu në Krishtlindje – më 25 dhjetor, si një dhuratë për sofjanasit, u vendosën 25 libra pranë 25 monumenteve. Iniciativa dhe realizimi ishin i shtëpisë botuese “Krëg” të fotografit Ivan Shishiev dhe shkrimtarit Aleksandër Shpatov. Iniciativa..

29.12.20 12:29 |

Gjysma e sofjanasve banojnë afër parqeve

53% e banorëve të Sofjes banojnë afër vendeve të përshtatshme për shëtitje, tregon një studim ndërkombëtar ndër 1000 qytete në botë i Institutit për Transport dhe Zhvillim (ITDP) në Nju Jork, njofton “Dnevnik”. Studimi i ITDP i rendit qytetet..

18.10.20 11:40 |
Всички новини: днес | вчера