Kombëtarja bullgare e futbollit mundi Maqedoninë e Veriut në një ndeshje të Ligës së Kombeve

Kombëtarja bullgare e futbollit mundi Maqedoninë e Veriut me rezultat 1:0 në një ndeshje të tensionuar të mbushur me skena të vrazhda dhe të shëmtuara të shkaktuara nga mikpritësit. Pas një kartoni të kuq në minutën e 14-të, maqedonasit luajtën me..

27.09.22 10:33 |

Studentët kthehen në universitete, stadiumet hapen 50%

Që nga sot hiqet ndalesa për zhvillimin e mësimdhënies në shkollat e larta, thuhet në një urdhër të Ministrit të Shëndetësisë. Me urdhrin e njëjtë që nga sot lejohet edhe zhvillimi i garave sportive para publikut deri në 50% prej kapacitetit...

19.05.21 05:25 |
Ministri Krasen Kralev

Ministri i Sportit kërcënoi se do t’i mbyllë stadiumet për publikun

Ministri i Sportit Krasen Kralev kërcënoi se do t’i mbyllë stadiumet për publikun në rast se nuk respektohen masat kundërepidekime gjatë finales për Kupën e Futbollit të Bullgarisë. Në stadiumin në Sofje do të jenë të pranishëm 12 000 fansa të..

01.07.20 10:51 |

Futbollistët profesional fillojnë trajnimet më 15 maj

Ministria e Shëndetësisë miratoi planin për organizimin e zhvillimin e trajnimeve në futbollin profesional paraqitur nga Ministria e Rinisë dhe e Sportit. Nga 15 maj ekipet profesionale mund të bëjnë trajnime kolektive në respektim të masave kundër..

11.05.20 14:51 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна