Eмисия новини
от 17.00 часа

Burgasi pret gjatë verës turistë nga Rusia, Çekia dhe Polonia

Ministrja e Turizmit Marijana Nikollova inspektoi Aeroportin e Burgasit dhe u takua me Frank Quante, kryedrejtor ekzekutiv i koncesionerit “Fraport Twin Star Airport Management”. Priten 6400 fluturime gjatë stinës 2021 në qytetin Burgas..

15.01.21 15:10 |

Filloi sezoni i skive në Pamporovo

Më 19 dhjetor pjesa më e madhe e zonës së skive në Pamporovo është e hapur zyrtarisht. Kushtet e borës në vendpushim janë shumë të mira për mesin e dhjetorit, ka dëborë të mjaftueshme dhe gjithsej 6 pista janë të hapura. Objektet funksionojnë me..

19.12.20 08:45 |

“Sportet dimërore e forcojnë shëndetin tuaj” - kjo është motoja e stinës së ardhshme

Llojet e specializuara të turizmit do të jenë fokusi bazë në Programin Vjetor për reklamë turistike kombëtare për vitin 2021. Qëllimi është që Bullgaria të afirmohet si një destinacion i parrezikshëm dhe i qetë me mundësi të larmishme për pushim gjatë..

05.11.20 07:05 |
Bansko

Vendpushimi Bansko po pret një stinë të dobët dimërore

Pritet që shumë pak turistë të huaj ta vizitojnë vendpushimin dimëror Bansko këtë vit. Deri tani pothuajse nuk ka rezervime të paguara, ndërsa një turoperator britanik deklaroi se i ndalon fluturimet charter deri në Bullgari për shkak të kufizimeve..

17.10.20 14:04 |
Всички новини: днес | вчера