Eмисия новини
от часа

Sulmet e përgjakura në Hanau provokuan jehonë të fortë në mediat bullgare

Sot mediat bullgare i kushtojnë vëmendje të posaçme masakrës në dy klube nate në qytetin gjerman Hanau, ku dje ishin vrarë 11 veta. Sipas mediave gjermane shumica e viktimave janë kurdë. Ndër të vdekurve ka një bullgar, një boshnjak, një..

21.02.20 13:08 |
Vendi, në të cilin është vrarë Qassem Soleimani

Soleimani ka planifikuar sulme jashtë Lindjes së Mesme, madje në Bullgari

Gjenerali i vrarë iranian Qassem Soleimani, i cili ishte lideri i Gardës Revolucionare të Iranit, ka planifikuar sulme në Bullgari, Gjermani, Bosnjë e Hercegovinë, Bahrejn dhe Turqi. Këtë e bëri të ditur seksioni i BBC-së në gjuhën serbe,..

15.01.20 10:41 |
Televizioni shtetëror i Iranit tregon lëshimin e raketave kundër bazës amerikane Al-Asad në Irak

Nuk ka bullgarë të lënduar gjatë sulmeve raketore në Irak

Ministria e Punëve të Jashtme informoi se nuk ka të dhëna për bullgarë të lënduar gjatë sulmeve raketore të Iranit në bazat irakiane që strehojnë amerikane dhe ndërkombëtare. Të gjithë nëpunësit e ambasadës bullgare në Bagdad dhe të përfaqësisë..

08.01.20 11:16 |

Paralajmërimi i MPJ-së në lidhje me situatën në Izrael

Për shkak të situatës së rrezikshme në Izrael Ministria e Punëve të Jashtme u rekomandon të gjithë shtetasve bullgarë që të mos udhëtojnë për në Izrael, kurse ata, të cilët tashmë janë atje, të mos vizitojnë Bregun Perëndimor, Jerusalemin Lindor..

12.11.19 12:51 |
Всички новини: днес | вчера