Eмисия новини
от 17.00 часа
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mbetet i 18 -ti në klasifikimin botëror

Grigor Dimitrov mban pozicionin e tij nga java e kaluar, me 2511 pikë të grumbulluara, sipas renditjes së azhurnuar të Shoqatës së Profesionistëve të Tenisit (ATP). Kështu, tenisti ynë do të fillojë pjesëmarrjen e tij në kampionatin e tenisit US Open..

30.08.21 11:47 |
Teo Davidov

“Gardian” shkruan për një bullgar të vogël me stil atraktiv në tenis

Në një artikull të titulluar  "Teo Davidov, ylli i ri i tenisit i cili luan me dy duar dhe nuk përdor backhands" , “Guardian” tregon për një bullgar 10 vjeçar që jeton në Denver, Colorado, për të cilin parashikojnë një të ardhme të madhe. Teo është..

14.04.21 10:38 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov zuri vendin e 17 në ranglistën e ATP

Pas lojës së tij të shkëlqyer në Australian Open, Grigor Dimitrov u ngjit me katër pozicione, duke arritur vendin e 17-të në ranglistën e Asociacionit të Tenistëve Profesionalë (ATP). Bullgari, i cili arriti çerekfinalet në Melburn, tashmë ka..

22.02.21 14:06 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov në çerekfinale në Australi pasi fitor kundër Nr. 3 në botë

Ylli i tenisit bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua në çerekfinalet në Kampionatin e Hapur të Australisë pasi fitoi kundër nënkampionit të vitit të kaluar, i cili është Nr. 1 në skemën botërore Dominic Thiem. Tenisti bullgar mundi austriakun..

14.02.21 10:33 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov po vazhdon në Turneun e Hapur të Australisë

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për 1/8 finalet e turneut të parë të vitit të Grand Slam – Kampionati i Hapur në Melburn të Australisë (Australian Open) . Në raundin e tretë Dimitrov mundi Pablo Carenho Busta. Ndeshja..

12.02.21 09:47 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov vazhdon pjesëmarrjen e vet në turneun në Melburn

Grigor Dimitrov, i cili është Nr. 18 në skemën e Kampionatit të Hapur të Tenisit në Australi, u klasifikua për raundin e tretë të Grand Slam. Bullgari fitoi kundër Alex Bolt, i cili ka wild card, me 7:6(1), 6:1, 6:2 në “Margaret Court Arena”..

10.02.21 16:02 |
Adrian Andreev

Adrian Andreev fitoi një titull të dytë në tenisin profesional

Tenisti i ri bullgar Adrian Andreev fitoi një titull të dytë në karrierën e vet profesionale. Në finalet e turneut të ITF me fond prej 15 mijë dollarësh në Antalya ai mundi rusin Aleksandër Shevçenko me 6:1 и 7:6 (1). Titulli i kampionit i solli..

17.01.21 15:31 |

Grigor Dimitrov ka trajner të ri

Ylli i tenisit bullgar Grigor Dimitrov ka një trajner të ri dhe ky është Dante Bottini. Lajmi u ripohua nga Asociacioni i tenistëve profesionalë ATP. Për bashkëpunimin mes të dyve filloi të flitet që në fillim të dhjetorit, por deri në këtë..

03.01.21 14:36 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova është sportiste e Bullgarisë për vitin 2020

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova u zgjodh sportiste e vitit e Bullgarisë për vitin 2020. Pironkova e fitoi këtë titull për shkak të kthimit të saj gjatë vjeshtës në fushën e tenisit pas një mungese 3 vjeçare nga sporti. Akoma në turneun e..

30.12.20 18:18 |
Grigor Dimitrov

Tenisti Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet në Vjenë

Grigor Dimitrov u klasifikua për çerekfinalet në turneun e tenisit të vargut ATP 500 në Vjenë pasi fitoi kundër të pestit në ranglistën botërore Stefanos Tsitsipas me 6:7, 6:4, 6:3. Kjo është fitorja më e madhe e Dimitrovit për stinën 2020...

30.10.20 10:26 |
Всички новини: днес | вчера