Eмисия новини
от 19.00 часа
Grigor Dimitrov

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u prezantua me sukses në fillim të turneut të tenisit në sallë në Vjenë

Tenisti më i mirë i Bullgarisë Grigor Dimitrov mundi tenistin Karen Haçanov nga Rusia me 7:6(6), 6:3, në fillim të turneut të tenisit në sallë në Vjenë, i cili është nga kategoria ART 500. Në tetë finalet Dimitrov do të ndeshet nga fituesi i..

27.10.20 18:12 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova humbi në raundin e tretë të “Roland Garros”

Cvetana Pironkova humbi në raundin e tretë të Kampionatit të Hapur të Tenisit të Francës “Roland Garros”. Bullgarja humbi në vetëm fundin e ndeshjes me 7:5, 4:6, 3:6 nga çekjaBarbora Krejcikova. Pironkova u klasifikua për raundin e tretë të..

03.10.20 09:43 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov po vazhdon në raundin e tretë të “Roland Garros”

Grigor Dimitrov fitoi kundër Andrej Martin nga Sllovakia me 6:4, 7:6(5), 6:1 në Kampionatin e Hapur të Francës të tenisit “Roland Garros”. Kështu bullgari po vazhdon përpara pa asnjë set të humbur.

01.10.20 18:19 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova u klasifikua drejtpërsëdrejti për raundin e tretë të “Roland Garros”-it

Mbajtësja e 23 titujve të “Grand Slam” Serina Williams largohet nga Kampionati i Hapur i Francës. Në konferencën për shtyp ajo tha se shkaku për këtë është një traumë serioze. Amerikania duhej të luante me bullgren Cvetana Pironkova më vonë..

30.09.20 14:24 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov hyri në raundin e dytë të “Roland Garros”

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov fitoi në mënyrë kategorike në ndeshjen e raundit të parë të turneut “Roland Garros” kundër francezit Gregoire Barrere. Grigor Dimitrov, i cili është Nr. 18 në skemë, mundi francezin me 6:3, 6:2, 6:2. Në raundin..

30.09.20 09:04 |

Grigor Dimitrov arriti në çerekfinalet e turneut Masters në Romë

Në Romë tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov arriti të klasifikohet për herë të dytë në karrierën e vet për çerekfinalet e turneut vendas të serive “Masters 1000”. Dimitrov fitoi me 4:6, 6:4. 6:4 kundër përfaqësuesit të mikpritësve..

18.09.20 16:02 |

Cvetana Pironkova shkon në 1/8 finalet në Nju Jork

Tenistja bullgare u klasifikua për herë të dytë në 1/8 finalet në Nju Jork. Pasi i u kthye në fushën e tenisit, në Kampionatin e Hapur të SHBA-së ajo doli përpara kroates Donna Vekić me 6:4, 6:1. Deri tani Pironkova kishte tri fitore në tri dyluftimet..

06.09.20 11:25 |
Cvetana Pironkova

Me lojë të frymëzuar Pironkova po vazhdon përpara në Nju Jork

Cvetana Pironkova po vazhdon përpara në Nju Jork në Kampionatin e Hapur të Tenisit në SHBA. Bullgarja, për të cilën ky është turneu i parë pas një mungese prej mbi 3 vitesh, fitoi kundër Garbinje Mugurisa (Nr. 10) nga Spanja. Kështu bullgarja 32..

04.09.20 11:52 |
Grigor Dimitrov dhe Cvetana Pironkova

Grigor Dimitrov dhe Cvetana Pironkova do të marrin pjesë në raundin e dytë në Nju Jork

Dy tenistët bullgarë që mbetën në Kampionatin e Hapur të Tenisit të SHBA-së Grigor Dimitrov dhe Cvetana Pironkova do të luajnë ditën e enjte në raundin e dytë në Nju Jork. Grigor Dimitrov do të ndeshen në orën 18.00 (kohë bullgare) me hungarezin Marton..

03.09.20 12:30 |
Grigor Dimitrov (majtas) dhe Daniil Medvedev

Grigor Dimitrov dhe Daniil Medvedev japin shembull të keq të ngasjes së veturës

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov dhe rusi Daniil Medvedev janë kapur nga policia në Monako duke drejtuar veturë me shpejtësi mbi atë të lejuar, bëri të ditur BNR, cituar një media vendase. Të dyve u është vendosur gjobë prej 750 eurosh dhe..

04.08.20 08:51 |
Всички новини: днес | вчера