Eмисия новини
от 00.00 часа

Për të dytën ditë radhazi në vend nuk është e regjistruar asnjë vdekje me Covid

183 janë rastet e reja me Covid në vend për 24 orët e fundit, ose 131 më pak se një ditë më parë. Mbi 67.2 për qind e të sapoinfektuarve nuk kanë vaksina kundër koronavirusit. 13.5 për qind e 1353 testeve të kryera janë pozitive, krahasuar me 18.88..

04.07.22 09:19 |

6 veta vdiqën me Covid të konfirmuar në 24 orët e fundit

316 janë rastet e reja me Covid në vend për 24 orët e fundit ose 216 më shumë se një ditë më parë. Më shumë se 2/3 e të sapoinfektuarve nuk kanë vaksina kundër koronavirusit. 4.56 për qind e 6917 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit..

26.05.22 09:27 |

Të imunizuarit me 2 doza kaluan 2 milionë veta

9152 janë rastet e reja me koronavirus në vend për 24 orët e fundit krahasuar me 11 443 një ditë më parë. 75.4 për qind e të sapoinfektuarve nuk janë të imunizuar. 26.2 për qind e 35 040 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit..

03.02.22 08:56 |

Personat e sapoinfektuar me Covid janë dy herë më shumë se sa të shërruarit

10 151 janë rastet e reja me koronavirus në vend në 24 orët e fundit. 77 për qind e të infektuarve rishtazi nuk janë të imunizuar. 24 për qind e 42 246 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit coronavirus.bg. Numri i pacientëve të..

01.02.22 09:07 |

Jo 6, por 5 do të jenë zonat për nga zënia e shtretërve të terapisë intensive

Bullgaria do të ndahet në 5 zona, jo në 6, siç parashikohej fillimisht në Planin e ri Operativ Kombëtar për trajtimin e pandemisë Covid-19. Në secilën prej zonave do të ketë krahina të mëdha me spitale universitare dhe nuk do të ketë shterim të..

20.01.22 16:56 |

Gati 10 000 janë të infektuar rishtas dhe 161 kanë vdekur me Covid

9996 janë rastet e reja të koronavirusit në vend në 24 orët e fundit. Për shkak të barazimit të statistikave nga fundi i javës së kaluar, rritja krahasuar me një ditë më parë është 7617 pacientë. 79 për qind e të infektuarve nuk janë të vaksinuar...

18.01.22 09:02 |

Shtretërit për pacientët Covid në Sofje do të shtohen me 10 për qind

Numri i shtretërve për trajtimin e pacientëve me Covid-19 në Sofje do të rritet me rreth 10 për qind këtë javë. Kështu shkroi në profilin e saj në Facebook Kryetarja e Bashkisë së Sofjes, Jordanka Fandëkova. Nga 1878 shtretërit Covid të zbuluar..

17.01.22 17:49 |

Numri i të infektuarve dhe i të shtruarve në spitale me Covid po bie

1443 janë të infektuarit rishtazi në vend në 24 orët e fundit krahasuar me 1725 një ditë më parë. 4 për qind e 35 829 testeve të kryera janë pozitive, sipas portalit coronavirus.bg. Pacientët aktivë të regjistruar janë 95 090, ndërsa në..

17.12.21 09:07 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера