Eмисия новини
от 03.00 часа

Bullgaria është ndër vendet në BE, të cilat janë në pritje të vaksinave suplementare

Bullgaria është një nga 5 vendet anëtare të BE që mund të marrin gjithsej 2.86 miliona "vaksina të solidaritetit" nga Pfizer dhe BioNtech. Propozimi është i presidencës portugeze të BE, njofton sajti "Politiko". Vaksinat janë pjesë e 10 milion..

31.03.21 13:27 |
Ambasaodori bullgar në Greqi Valentin Porjazov

Kërkuam heqjen e testeve të antigjenit në kufirin me Greqinë

Me rekomandimin e Zëvendëskryeministres Ekaterina Zaharieva, Ambasadori ynë në Greqi Valentin Porjazov ka kërkuar një shpjegim urgjent nga Ministria e Jashtme Greke, Ministria e Mbrojtjes Civile dhe Policia Kombëtare e Kufirit në lidhje me futjen e..

28.02.21 12:41 |
Всички новини: днес | вчера