Eмисия новини
от 18.00 часа
Hristo Janev (majtas) dhe Manu Gaidet në Mont Blanc

Një bullgar u ngjit në Mont Blanc me qëllime bamirëse

Ish futbollisti dhe trajner i ekipit CSKA Hristo Janev e ngjiti majën më të lartë në Evropën Perëndimore Mont Blanc (4809 metra) bashkë me skiatorin dhe udhëheqës malor Manu Gaidet. Ai e bëri këtë si pjesë e fushatës “Çdo fëmijë meriton – histori..

20.07.20 13:27 |

Trajneri më i suksesshëm bullgar i futbollit mbushi 75 vjeç

Trajneri i skuadrës kombëtare bullgare të futbollit Dimitër Penev festoi jubileun e tij të 75-të. “Të jesh trajner i mirë është një gërshetim mes praktikës së futbollit dhe aftësisë për të dëgjuar dhe për të parë” – vuri në dukje para BNR-së..

13.07.20 10:22 |
Silvano Prandi

Silvano Prandi përsëri është në krye të kombëtares bullgare të volejbollit

Italiani Silvano Prandi përsëri është trajner i skuadrës kombëtare bullgare të volejbollit për meshkuj. Kjo e bën një prej personaliteteve më të shquara në sportin bullgar. “Ndihem sikurse nuk e kam ndërprerë punën time me këtë skuadër.....

03.07.20 17:59 |
Grigor Dimitrov

Kapiten i Bullgarisë për turneun ATP Cup do të jetë tenisti Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov tha në një konferencë për shtypin, se në turneun ATP Cup që fillon më 3 janar 2020 në Australi, ai do të jetë kapiten i ekipit të Bullgarisë. Ai akoma nuk ka vendosur se kush të ftojë në ekip i cili duhet të..

08.11.19 12:31 |
Georgi Dermenxhiev

Kombëtarja bullgare e futbollit është me trajner të ri

Bashkimi Bullgar i Futbollit miratoi Georgi Dermenxhievin trajner të Kombëtares së Bullgarisë. Dermenxhievi e zë postin e trajnerit Krasimir Ballëkov, i cili dha dorëheqje pas humbjes së Bullgarisë nga Anglia me 0 me 6 në eliminatoret evropiane. Kontrata e..

22.10.19 19:16 |

Krasimir Ballëkov është trajneri i skuadrës kombëtare të futbollit

Legjenda e futbollit bullgar Krasimir Ballëkov është trajneri i ri skuadrës kombëtare. Kontrata e seleksionuesit bullgar të ri fillon më 1 korrik dhe skadon më 31 tetor 2021 pas fundit të kualifikimeve për “Botërorin-2022”. “Kjo është një sfidë e..

14.05.19 16:32 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна