Eмисия новини
от 03.00 часа

Ministri i Jashtëm Bullgar dënoi trazirat në Uashington

Ministrja e Jashtme Bullgare Ekaterina Zaharieva komentoi në Twitter për depërtimin e protestuesve në Kapitoli dhe trazirat në Uashington, të cilat ndërprenë seancën e dy dhomave të Kongresit në Shtetet e Bashkuara. “Ne dënojmë sulmin ndaj..

07.01.21 13:19 |

Si fjala e lirë mbeti një ëndërr e parealizuar për demokracinë bullgare

Në Bullgari data 10 nëntor 1989 konsiderohet si fillimi  i tranzicionit nga socializmi drejt demokracisë. Pasojnë 3 dekada të një rregullimi të ngadaltë të shoqërisë bullgare. Gëzimi fillestar dhe shpresa për një jetë më të mirë pak nga pak i lënë..

12.11.20 06:10 |

Tre policë të plagosur me prejardhje bullgare në ShBA

Më se 30 policë me prejardhje bullgare punojnë në shtete të ndryshme të ShBA-së. Gjatë trazirave ditët e fundit u njoftua për tre policë me prejardhje bullgare të plagosur lehtë, njoftoi për Televizionin Kombëtar Bullgar gazetarja nga Çikago Elena..

02.06.20 09:29 |
Всички новини: днес | вчера