Eмисия новини
от 07.00 часа

Bullgarët që u evakuuan nga Wuhan janë me rezultate negative për koronavirusin

Akademia Ushtarake Mjekësore njoftoi, se dy studentët bullgarë të cilët u transportuan ditën e diele me aeroplan ushtarak nga qyteti kinez Wuhan deri në Bullgari, dhanë rezultate negative për sëmundjen vdekjeprurëse koronavirus. Studentët janë nën karantinë..

03.02.20 10:36 |

Me fluturime еvropiane evakuojnë tre bullgarë nga Wuhan

Tre bullgarët nga qyteti kinez Wuhan evakuohen në Evropë me fluturime evropiane. Ata fluturojnë me avionë gjermanë dhe francezë. Një bullgare me dy nënshtetësi mbërrin në Gjermani. Dy shtetas bullgarë janë në listën e një aeroplani që fluturon deri në..

31.01.20 18:54 |

Do të evakuohen tre bullgarë nga qyteti Uhan i Kinës

Ambasada bullgare në Pekin është në kontakt të pandërprerë me tre bullgarë në Uhan dhe do të diskutohet evakuimi i tyre, bëri të ditur MPJ-ja. Autoritetet kineze u rekomandojnë të huajve për të mos u larguar nga vendi. Bullgarët në Kinë janë 373. 195..

27.01.20 16:33 |
Godina e MPJ-së në Sofje

MPJ-ja shpalli rekomandime shëndetësore për udhëtarët

Ministria bullgare e Punëve të Jashtme u rekomandon udhëtarëve jashtë, sidomos në destinacionet e rrezikshme, të ruhen nga virusi i ri i quajtur “korona” i regjistruar në Kinë. Ata duhet të shmangin kontaktin e ngushtë me njerëzit që vuajnë nga..

23.01.20 14:26 |
Всички новини: днес | вчера