Eмисия новини
от часа

Volejbollistët e rinj bullgarë fituan medaljet e bronzta evropiane

Kombëtarja e Bullgarisë fitoi medaljet e bronzta në Kampionatin Evropian të Volejbollit për të rinjtë nën 20 vjeç - U20. Bullgaria mposhti Belgjikën me rezultat 3:1 në finalen e vogël të kampionatit të zhvilluar në Montesilvano të Italisë. Ky..

26.09.22 09:47 |

Bullgaret mposhtën Poloninë dhe mbeten në Ligën e Kombeve të Volejbollit

Kombëtarja e volejbollit për femra mbetet në Ligën e Kombeve - VNL edhe në vitin 2023. Kjo ndodhi pas fitores ndaj Polonisë me rezultat 3:1 në Sofje. Kjo ishte ndeshja e fundit për bullgaret në fazën grupore të Ligës. Të udhëhequra nga trajneri Lorenzo..

04.07.22 12:11 |
Aleksandër Nikollov (në të djathtë)

Një bullgar është volejbollisti numër 1 në kampionatin e kolegjeve amerikane

Ylli në ngritje i volejbollit bullgar Aleksandër Nikollov u zgjodh lojtari më i mirë i kampionatit të kolegjeve amerikane - NCAA për sezonin 2021/2022. Lajmin e njoftoi në Facebook Ambasada e SHBA-së në Sofje. “Përgëzojmë Aleks Nikolovin nga..

30.06.22 14:14 |

Bullgaria do të presë në janar Kampionatin Ballkanik të Volejbollit për të rinj

Bullgaria do të jetë mikpritëse e Kampionatit Ballkanik, që është kualifikim për Kampionatin Evropian të Volejbollit për të rinj deri më 18 vjeç. Turneu do të mbahet nga 12 deri më 16 janar 2022 në sallën sportive “Levski Sofia”, njoftoi Federata..

19.12.21 12:10 |

“Hebar” u kualifikua në grupet në Ligën e Kampionëve të Volejbollit

Për herë të parë pas 6 vitesh, bullgarët do të luajnë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve të Volejbollit. Suksesi është i kampionit kombëtar “Hebar”. Si mysafir në raundin vendimtar të III-të të kualifikimeve, skuadra nga Pazarxhiku eliminoi..

11.11.21 12:17 |

Volejbollistët bullgarë do të luajnë në tetëfinalet e “Euro 2021”

Kombëtarja bullgare e volejbollit për burra vazhdon pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian 2021. Ekipi kombëtar përfundoi me fitore në grupin “B” në qytetin çek të Ostrava, duke mposhtur Bjellorusinë me rezultat 3:1 (25:13, 25:18, 24 : 26, 25: 22)...

10.09.21 10:34 |

Volejbollistët tanë arritën një fitore të vështirë kundër ekipit të Çekisë

Ekipi kombëtar bullgar i volejbollit regjistroi një fitore dramatike në pesë sete kundër skuadrës mikpritëse të Çekisë në ndeshjen e parë serioze në Kampionatin Evropian të Burrave. Volejbollistët bullgarë fituan setin e parë, por pas kësaj lejuan..

06.09.21 16:52 |

Dy bullgarë në Ekipin Ideal të Kampionatit Botëror të Volejbollit

Volejbollistët nga kombëtarja bullgare nën 19 vjeç Aleksandër Nikollov dhe Stoill Palev u përfshinë në Ekipin Ideal të Kampionatit Botëror të të Rinjve në Iran. Edhe pse Bullgaria humbi finalen e madhe të Kupës së Botës nga Polonia me rezultat 0:3,..

03.09.21 17:10 |

Volejbollistët bullgarë morën medaljen e argjendtë në Kampionatin Botëror në Teheran

Volejbollistët nga kombëtarja bullgare në moshën deri në 19 vjeç humbën betejën përfundimtare kundër skuadrës polake në finalen e Kupës së Botës 2021 në Teheran (Iran) me rezultat 3: 0 (25:20, 25:19, 25:19) dhe morën medaljet e argjendta. Për..

02.09.21 19:30 |

Ekipi i të rinjve bullgarë u kualifikua për finalet e Kampionatit Botëror të Volejbollit

Volejbollistët bullgarë nën moshën 19 vjeç do të luajnë në finalen e Kupës së Botës në Iran. Në gjysmëfinalen e parë në Teheran, ata mundën Rusinë me 3:2 sete (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13). Në finalet, Bullgaria pret fituesin e ndeshjes..

01.09.21 18:23 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера