Eмисия новини
от часа

“Ballkaniada” bashkon vrapuesit tanë më të mirë malorë

Edicioni i parë i garës së vrapimit malor “Ballkaniada”, i organizuar nga një nga vrapuesit tanë më të suksesshëm malorë Kirill Nikollov - Dizella dhe partneri i tij i stërvitjes Dimitër Zheljazkov, do të mbahet ditën e shtunë më 31 korrik...

31.07.21 06:05 |

PirinRun 2020 fton sportistët ekstremë në malin Pirin

Sportistët e vrapimit malor dhe çiklizmit në terren të vështirë për herën e shtatë me radhë do të marrin pjesë në PirinRun 2020. Gara do të fillojë më 21 qershor në qytetin Bansko, në rrëzat e malit Pirin, Bullgari Jugperëndimore, pranë..

21.06.20 05:05 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна