Eмисия новини
от 19.00 часа
Ivet Llallova

Ivet Llallova në vend të shtatë në botë në 200 metra vrapim

Sprinterja bullgare Ivet Llallova- Collio e përfundoi garën në finalen e Botërorit të Atletikës në Doha të Katarit në vend të shtete. Kjo ishte gara e tretë finale e 35-vjeçares Ivet Llallova. Vendin e parë në këtë disiplinë e fitoi Dina..

03.10.19 09:49 |
Ivet Lalova-Collio

Tituj ballkanikë për Ivet Lalova-Collio dhe Tihomir Ivanov

Kampioni në Universiadën në Itali gjatë korrikut të këtij viti Tihomir Ivanov fitoi gjithashtu një titull në kërcimin së larti në Ballkaniadën në qytetin bullgar Pravec (Bullgari Perëndimore), duke arritur rezultat 2.27 metra. Vrapuesja Ivet..

03.09.19 15:30 |

Ivet Lllallova u klasifikua për olimpiadën e pestë në karrierën e saj sportive pasi shënoi rekord në turneun në Osaka

Vrapuesja bullgare Ivet Llallova-Collio për herë të radhës i befasoi shumë këndshëm përkrahësit e vet, duke filluar shkëlqyeshëm stinën e re në pistë. Ajo fitoi vrapimin në distancën 200 metra në Seiko Golden Prix në Osaka, duke përfunduar garën për 22.55..

25.05.19 15:30 |
Krasimir Georgiev

Krasimir Georgiev përfundoi me sukses vrapimin nga Deti e Zi deri në Detin Adriatik

Maratonisti bullgar Krasimir Georgiev përfundoi me sukses vrapimin e vet në vazhdim të 1200 kilometrave nga Deti i Zi deri në Detin Adriatik. Bullgari startoi më 8 maj, duke kaluar radhazi përmes qyteteve bullgare Burgas, Plovdiv, Sofje, qyteteve..

23.05.19 18:08 |

Maratona për popullarizimin e korridorit transportues Nr. 8 është në etapën e vet të fundit

Të martën atleti bullgar Krasimir Georgiev dhe ekipi i tij arritën territorin e Shqipërisë. Në pikën e kalimit kufitar Qafë Thanë ata u pritën nga deputeti nga Pogradeci Ilir Xhakolli, nga konsulli i nderit i Bullgarisë në Shqipëri Selim Hoxhaj,..

22.05.19 17:33 |

Vrapuesi Krasimir Georgiev me një sfidë të re

Sfida më e re e maratonistit Krasimir Georgiev është që të lidhë Bullgarinë, Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë me një maratonë nëpër Korridorin numër 8. Kjo ngjarje sportive,  e para për nga lloji i vet, e organizuar me ide të eurodeputetit bullgar..

07.05.19 12:00 |
Всички новини: днес | вчера