Eмисия новини
от часа

Në gjurmët e tre bullgarëve të mëdhenj në Romë

Shkolla bullgare e fundjavës "Asen dhe Ilija Pejkovi" në Romë dhe studentët e Akademisë Kombëtare të Arteve të Teatrit dhe Filmit në Sofje po punojnë për një projekt të ri të përbashkët - një film dokumentar për tre luftëtarët për pavarësi..

26.01.23 07:15 |
Megan Fox

Megan Fox po xhiron sërish një film në Sofje

Prej disa ditësh Megan Fox ndodhet në Bullgari për xhirimet e filmit të ri me pjesëmarrjen e saj, i titulluar "Subservience" (“Nënshtrimi”), ku ajo luan rolin e një roboti femre i cili përdoret nga një baba i vetëm për të mbajtur shtëpinë dhe për..

16.01.23 10:11 |

Pamje spektakolare nga Bullgaria në sezonin e ri të serive "Evropa nga lart"

Bullgaria është një nga gjashtë vendet që do të jetë në fokus në National Geographic. Ekipi edhe një herë ngrihet në qiell për të shfaqur pamje spektakolare ajrore të Kontinentit të Vjetër në episodet e reja të serisë së dokumentarëve “Evropa nga..

12.09.22 13:13 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна