Прави кукли от вълна, защото изпитва огромно удоволствие да материализира фантазиите си. Шие им дрехи, обува ги в кецове и им дава красиви български или френски имена. Чудатите герои позират в ефектни фотосесии. Как иначе Диляна Стойчева ще ги покаже на многобройните си последователи си в социалната мрежа? Фейсбук профилът и е каталог на творческото и..
Защо си струва да превърнеш необитаема къща в етно музей? Или поне във внушителна етнографска експозиция. Отговора на този въпрос ни дава Калина Михайлова от село Шуменци. Дълги години тя събира носии, престилки, месали, черги и карета - всякакви красиви вещи от бита на старите българи. Трудно е да се каже десетки или стотици са реликвите, които пази...
Екипът на Комплексния онкологичен център в Русе се включи в благородната кауза на Лора Касабова и Петя Атанасова „Плюшена прегръдка“. Така от 15 февруари - Международният ден на децата с онкологични заболявания , само за седмица служителите на центъра събраха над 100 килограма играчки, детски книжки, игри и пъзели. Тези „плюшени прегръдки“..
След поставяне на втората доза ваксина срещу Covid-19, всеки българин може да си издаде имунизационен сертификат. Ще ни върне ли документът свободата да пътуваме отново? Това провери Стоян Стоянов в рубриката „Рестартирай Европа – по-силна за теб”. През седмицата министърът на туризма в Гърция Хари Теохарис призова евролидерите да подкрепят идеята за..
Част от журналистите и работещите в Радио Шумен, пожелали да се имунизират срещу COVID-19, днес получиха първата доза от оксфордската ваксина „Астра Зенека“. Разбира се, колегите имаха въпроси към лекарите. За очакваните странични ефекти и натоварването на медиците попитахме управителя на ДКЦ 1 д-р Магдалена Ангелова и д-р Маргарита Петрова,..
Празник на мартеницата организират в Търговище. За втора поредна година инициатор е Ивайло Христов, който работи в сферата на пожарната безопасност. Идеята му е да постави началото на традиционен фестивал, който да събира българи от цялата страна, а защо не – и от чужбина. За втора поредна година, благодарение на екипа и децата от Центъра за..
Жителите на шуменското село Стан от 40 години чакат да бъдат асфалтирани улиците им. Повече от пътищата са в ужасно състояние с бегли следи от каменна настилка. Други са отъпкани добре, но с дупки, а при дъжд стават кални реки. В селото само 2-3 улици са с асфалт. Трудно е да си представи човек, че в 2021 г. има още улици, които никога не са..