Трети в Турнира на побратимените градове

Шахматистите от разградския клуб „Абритус” се класираха на трето място в първия онлайн Турнир на побратимените градове, организиран от унгарския град-побратим на Разград Сомбатхей.

Уникалната надпревара се проведе вчера на една от най-популярните шахматни платформи www.lichess.org. В състезанието участваха 148 състезатели от 9 града: Тур, Франция; Кутаиси, Грузия; Дунайска стреда, Словакия; Леко, Италия; Щригова, Хърватска; Фюрстенфелд, Австрия; Лапееранта, Финландия; Разград, България; Сомбатхей, Унгария.

Турнирът бе блиц, продължи по-малко от 2 часа. За победа се получаваха по 2 точки, за реми – по 1. Победителите от Дунайска стреда, Словакия събраха 218 точки, на второ място останаха виртуалните домакини от Сомбатхей с 203 точки, а трети – „Абритус”-Разград с 201 точки. В индивидуалното класиране най-добро представяне сред разградските шахматисти записа гросмайстор Момчил Николов, който е на второ място в индивидуалното класиране.

За призьорите в уникалния турнир организаторите са  предвидили купи.

Спортен празник на УСШ "Хан Крум"

Спортен празник на децата от Ученическата спортна школа „Хан Крум” към Центъра за подкрепа на личностното развитие в Шумен се проведе днес. Той премина под надслов „Заедно можем всичко!”. В събитието в зала "Плиска" се включиха близо 200 деца от 8 вида спорт - баскетбол, волейбол, футбол, хандбал, лека атлетика, гимнастика, карате, бокс. Те бяха..

публикувано на 17.06.21 в 15:53
Любо Ганев

Любо Ганев с призив

Любо Ганев призова Русе да подкрепи националния отбор на жените по волейбол този уикенд. „Моята цел е Русе отново да бъде един от най-развитите спортни центрове“, заяви той при откриването на 23-то заседание на Общинския съвет в крайдунавския град. Женският национален отбор по волейбол на България ще играе срещу Чехия в полуфинала на..

публикувано на 17.06.21 в 10:48

Кану каяк в Ценово

Клуб по кану каяк учредиха в Ценово. Сдружението ще носи името на реката, която преминава през седем от деветте населени места в общината. Идеята е на председателя на Общинския съвет Георги Георгиев. „От ранна пролет до късна есен по река Янтра се спускат лодки с любители на водните спортове. В същото време на територията на общината кану..

публикувано на 16.06.21 в 14:39

Награди за шуменските надежди

Два златни, два сребърни и три бронзови медала в три вида спорт – футбол, лека атлетика и баскетбол, спечелиха шуменските спортисти от фестивала за млади таланти „Олимпийски надежди“, който завърши в курортния комплекс „Албена“. В турнира по футбол младите играчи от ФК „Шумен 2007“ грабнаха шампионската купа за втора поредна година. След тях се..

публикувано на 16.06.21 в 09:06

Шуменски олимпийски надежди

43 млади състезатели представят Шумен в 14-ото издание на фестивала „Олимпийски надежди“, който се провежда днес и утре, 14 и 15 юни, в курортния комплекс „Албена“. В надпреварата участват юноши и девойки, родени през 2004 и 2005 година, от клубовете по баскетбол, футбол и лека атлетика. По традиция фестивалът се провежда под мотото „Да открием..

публикувано на 14.06.21 в 16:41

СК "Шуменска крепост" вдигна купата

Отборната купа от международния турнир по кикбокс в Козлодуй бе вдигната от треньорите на Спортен клуб „Шуменска крепост“ Галин Методиев и Християн Тотев. Бойците им завоюваха 18 медала в крайдунавския град през уикенда. С актив от 11 първи места, 4 сребърни медала и 3 бронзови кикбоксьорите от 10-ия град триумфираха като отборни шампиони. Те..

публикувано на 14.06.21 в 09:56

"Енев - Дибич" отново на върха

Футболистите на „Енев - Дибич“ спечелиха шампионата в Шуменска област за шеста поредна година. На финала на първенството те се наложиха с 3:2 над „Мълния“ Климент. В спор за третото място „Никола Козлево“ спечели категорично с 5:1 срещу „Чавдар 1926“ (Дивдядово). Наградите на победителите връчиха Милен Христов – председател на ОС на БФС -..

публикувано на 14.06.21 в 09:14