Футбол за девойки

Снимка: С. Салих

Първи турнир по футбол за девойки до 13 години се проведе в Шумен. В него участваха ФК „Олимпия“ (Шумен), ЖФК „Варна“ и ФК „Дунав“ (Русе). В последния момент УСК „Секулово“ (Секулово) се отказа от участие.

Организатор на турнира е БФС, като срещите се проведоха на Ученическия стадион „Цоньо Василев“ в Шумен. Турнирът е първия за сезон 2021/2022 и е част от Държавното първенство по футбол за девойки до 13 години. Право на участие имаха състезателки, родени след 01.01.2009 г.

В първата среща ФК „Олимпия“ (Шумен) загуби с 1:0 от ЖФК „Варна“ след равностойна и много добра игра и в двете части на двубоя.

Във втората среща ФК „Дунав“(Русе) победи с минималното 1:0 ЖФК „Варна“ с гол в края на второто полувреме.

В третата среща ФК „Олимпия“ (Шумен) и ФК „Дунав“(Русе) не излъчиха победител след равностойна игра и в двете полувремена.

Крайното 0:0 направи ФК „Дунав“ (Русе) победител в турнира, втори се класира ЖФК „Варна“, а домакините от ФК  „Олимпия“(Шумен) останаха на трето място.

Изтича крайният срок

Днес, 3 декември, изтича срокът за подаване на предложения от спортните клубове за наградата „Спортист на годината“ в Шумен за 2021 г. По традиция в класацията ще бъдат отличени победителите в категориите „спортист на годината“, „треньор на годината“ и „отбор на годината“. Освен в трите категории, шуменските клубове могат да изпращат своите..

публикувано на 03.12.21 в 15:20

13 победи от 15 мача

Футболистите на „Лудогорец“ победиха с 4:1 „Арда“ в двубой от междинния 17-и кръг на българското първенство. Две от попаденията на стадиона в Разград отбеляза нападателят Пиерос Сотириу – в 29-ата и 41-вата минута, по веднъж се разписаха Жордан Икоко в 8-ата минута и Кирил Десподов директно от пряк свободен удар в 58-ата минута. За гостите от..

публикувано на 02.12.21 в 16:58

Номинации за спортист на годината

Започва приемането на номинациите за наградата „Спортист на годината“ за 2021 г. на община Търговище, съобщават от администрацията. В класацията ще бъдат отличени десетте най-добри индивидуални спортисти, както и най-успешният отбор на годината. Най-добрият спортист до 12-годишна възраст ще получи наградата „Млада надежда на годината“. Право..

публикувано на 22.11.21 в 13:09

Коледен мажоретен фестивал

Онлайн мажоретен фестивал „SHUMEN CHRISTMAS OPEN“ организират от спортния клуб „Ритмик”. В него могат да се включат спортни клубове, школи, танцови състави от различни организации, балетни школи. Участниците трябва да подготвят и изпратят видеоклип с танц върху коледна музика в категория шоу-денс с уред /помпон, батон/ или без уред. Една..

публикувано на 18.11.21 в 16:46

Отличия за Шумен от Европейското по карате

Българските национали спечелиха четири златни, едно сребърно и шест бронзови отличия на Европейското първенство по карате шинкиокушин до 21 години в Орадя, Румъния. Това съобщи сенсей Даниел Димитров - ръководител и треньор в СК "Киокушин" - Шумен. Много добре се представиха и младите шуменски надежди. При жени до 21 години /U-21/ в категория до 55..

публикувано на 15.11.21 в 13:47

Европейският шампион се завърна

С народна музика и бурни овации десетки бойци и приятели на Спортен клуб „Шуменска крепост“ посрещнаха у дома европейския шампион по кикбокс Мариян Петков . В първенството в Черна гора той оглави категорията до 81 кг при кадетите младша възраст. Трима шуменци влязоха в националния отбор и участваха в Европейското първенство за юноши в Будва,..

публикувано на 14.11.21 в 19:04

Злато и сребро за Шумен от Европейското по кикбокс

Европейска титла по кикбокс за кадети младша възраст завоюва Мариян Петков от Шумен. Във финала на категория 81 кг възпитаникът на Спортен клуб „Шуменска крепост“ победи категорично Амел Колух от Босна и Херцеговина.  Петков доминира и през трите рунда, а след срещата дори получи аплодисменти от съперника си. Мариян Петков има в актива си още..

публикувано на 12.11.21 в 14:39