SOS-детски селища раздаде за пръв път награди „Едно семейство“ на своите най-големи партньори и дарители.
Ивайло Гюров, който отговаря за фондонабирането и комуникациите в организацията гостува на „Радиокафе“, припомни началото на SOS-детски селища в Австрия и България, какви са днешните предизвикателства и цели.
SOS-детски селища работи в България от 1990 г. (Първото детско селище е в Трявна,1993) Голямата идея на тези селища (на техния създател Херман Гмайнер, 1949) е общността от хора да си помагат взаимно. Днес най-голямата частна глобална организация работи в 135 страни.
В момента много от страните (вкл. и България) са си поставили за цел до 2020 г. да могат да се самоиздържат от местни дарители. Трябва да събудим човещината. Нужна е промяна в нагласите на хората и фирмите, убеден е Ивайло Гюров.
Някои хора казват: „Аа, вие сте тези с къщичките“. Не, ние не сме с къщичките, ние сме тези – с децата. За децата се грижим… И не само за тях.
Ние сме една бизнес организация, чиито акционери са няколкостотин деца.
Но в SOS-детски селища работят и по други 2 програми - за превенция на раздялата. Вече има центрове в София, Перник, Габрово и Велико Търново, в които специалисти работят със семейства, при които има опасност децата да бъдат изоставени или да бъдат отнети от социалните служби. Работи се и с децата, и с родителите.
В програмата „Начало за самостоятелен живот“ се помага в първите 3-5 години след навършване на пълнолетие младите хора „да си стъпят на краката“.
Чуйте повече за организацията, за целите и наградите в разговора на Лили Големинова и Лъчезар Христов с Ивайло Гюров.
От 17 часа днес вече може да си запазим час за ваксиниране. Това обяви на пресконференция здравният министър проф. Костадин Ангелов, който заедно с представители на „Информационно обслужване“ показа електронния регистър за ваксинация, съобщава БГНЕС. Платформата ще работи с една седмица напред, затова може да се запази час най-рано на 11-и март...
Основната мисия и кауза, с която са се заели организаторите на наградата “Бисерче вълшебно” от Фондация “Детски книги” - да се насърчи четенето и функционалната грамотност при децата и подрастващите. Предстои деветото поредно издание на наградата, в която деца от 5-16 години отново ще изберат книгите, написани за тях и публикувани през 2020 г...
„Убийство без убийство“ е най-новото българско заглавие в афиша на Театър 199 . Можем да гледаме спектакъла на 6 март от 19.30 часа. Пиесата разкрива Андрей Филипов - авторът на пиесата, в напълно нова светлина и дава поле на режисьора Емил Бонев да разгърне в максимална степен пластовете на смеха. Пиесата е написана в добрите..
Алпинистът Дойчин Боянов представи книга “Витоша - спортно-туристически сборник” . Книгата събира на страниците си почти всички възможности за спорт, които предлага планината Витоша. Книгата представя информацията като сборник. Може да се разбере повече за: някои основни характеристики на маршрутите основна информация за 25 спорта, които могат да..
След затварянето на заведенията около една трета, за съжаление, няма да отворят никога повече. Други 10%, заради несигурността, се въздържат да отворят и след 1 март, въпреки разрешението. Това обяви пред Радио София Атанас Димитров, зам.-председател на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА). По думите на..
Всеки изпитва главоболие - от лека, но пробождаща болка от дехидратация до блокиращата мигрена. Когато усетят главоболие хората обикновено бързат да вземат обезболяващо средство, но по-добрият вариант е да разберат причините за него, пише Би Би Си и разкрива три основни начина за справяне с проблема. Мястото, където е локализирана болката , може да ни..
Висшият съдебен съвет прие Концепция за въвеждане на задължителна съдебна медиация по граждански и търговски дела. Концепцията е разработена във връзка със стратегическата цел, заложена в Актуализираната стратегия за продължаване на съдебната реформа, получила е и подкрепа от изпълнителната и законодателната власти, което реално гарантира..