Напитки и храни, уловени в 101 отбивки, между страниците на една книга. Изданието "101 отбивки - вино и храна“ е част от успешна поредица. Представи я в предаването "Радиокафе“ - Иван Михалев, част от авторския колектив на изданието.
По думите му, целият проект "Отбивки“ е вдъхновен от едноименен филм за винени пътешествия.
"Много обичаме да пием вино и пътешествията също обичаме и някак си си казахме, че няма да е завършена цялата поредица от книги, ако не направим книга за вино любители и кулинарни ентусиасти. Така сме я кръстили, защото знаете, виното и храната органично се свързват - човек не може просто да пие вино, без да опита нещо вкусно.
Затова решихме да създадем тази книга - за “вкусните“ места в България и за винарните, които си заслужава човек да види.
В Бългоария за щастие има много хубаво вино. Много винарни се занимават с такъв вид туризъм, тача че, моментът за тази книга дойде“, посочи той.
“Виненият туризъм е сред най-бурно развиващите се сегменти на туризма у нас, има много инвестиции в това направление“, отбеляза авторът и допълни:
"Освен, че има все по-голямо предлагане, има и все повече хора, които обичат да ходят на винен туризъм. Това може да се види по време на Дните на отворените врати, почти всеки от винените региони в България провежда такива, които се превръщат в голям празник за самите региони. България има много развита винена култура, много винени експерти и вино любители и тази книга органично се вписва в този тренд“.
В своята поредица авторите препоръчват малко познати места за пътешественици.
"Нашата идея е насочена към хора, които са градски чада като нас, но използват свободното си време за излети в природата и откриване на интересни места из България“, каза още Иван Михалев.
"Всичките ни книги са свързани само с България и напоследък виното и храната са голямата ни страст. Тази книга завършва целият цикъл, слага една логична точка на поредицата, изтъкна той.
За характерните особености, които са взети предвид при писането на тази книга и още интересни аспекти, чуйте в разговора на Лили Големинова в звуковия файл.
„Квартет за края на времето“ на Николай Константинов черпи вдъхновение от едноименната композиция на Оливие Месиeн – създадена в плен, но устремена към безвремие. Видео инсталации и скулптури от контейнери, облечени с мотиви от българското везмо, се вплитат в съвременна визуална партитура за идентичност, граници и памет: "Преди 35 години исках да..
Вили Стоянов за премиерата на концерта на Филип Павлов за тромбон: "Филип Павлов е доста креативен, имах удоволствието да свиря негово произведение за туба и тромбон. Изключително провокативен - живеещ в романтичното на музиката, там някъде се откриваме. Неговият Първи концерт бе задължителен за кандидатстване и сега Вторият ще се изпълни от мен,..
Флор Николова за акцентите в следващия сезон на Софийска филхармония: "Започваме на 11.9 със страхотна, любима програма - Чайковски - Първият концерт за пиано и Четвърта симфония. В календара присъстват много звезди, с удоволствие казвам името на Лиа Петрова, това мило момиче буквално порастна в Зала България и стигна до ББС Промс. Ще имаме и..
Бюфетът в Градската градина (5.8.1878) е със сигурност най-старата питиепродавница според архивите. По европейски посреща и забавлява посетителите си - недалеч от пресечката с ул."Аксаков". Бирарията "Дълбок зимник" е друго от любимите места на софиянци, още преди изграждането на "бирарията" си - носили са я от Княжево. Заедно с "България" (до Ариана) се..
"Старо Павлово", брой единствен - разгръщаме страниците му и гледаме черно-белите снимки, запазили за поколенията очарованието на една отминала романтика с пътуването с "малкото" трамвайче до Бояна (всъщност - съвсем нормален трамвай, какъвто се движеше и по други линии). Специалният разказвач Иван Тодоров представя поредното си изследване върху..
Дупнишката Райна Княгиня в един и същи ден става знаменоска на чета, празнува сватбата си и остава вдовица. Анна Малешевска, дъщеря на македонски поборник, близък съратник на Гоце Делчев, член на ВМОРО, се залюбва с племенника на Хаджи Димитър - Кръстьо Асенов, войвода на Кукушката чета. Тя ушива знамето по проект на бащата на Христо Смирненски,..
Нестабилна земя : Какво значи да играем свободно, как може да изглежда едно пространство за игра и кой има право да го използва? Силвия Чернева и Любов Жеглова с някои от възможните отговори: "Не се случва често да намериш някой, на когото да не обясняваш дълго идеите си - така се срещнахме с Любов, и двете сме архитекти, дезертирали от професията..