Cairos.ai е уеб базирана платформа за автоматично анимиране на 3D аватари, като използва AI и голяма база от човешки анимирани движения (mocap), професионално обработени.
“Когато искаш да направиш по-голям продукт - филм, игра или някакъв вид изживяване на виртуална реалност, такъв вид инструменти не ти дават това, което ти трябва, защото в тях няма толкова контрол.
Не можеш да разкажеш за кинематографията. Осветлението, актьорската игра са неща, които много трудно могат да се опишат като текст и с тези модели, които правят направо видео - текст, ако се опиташ да ги опишеш, в крайна сметка не се получава това, което искаш, което в големи форми е нещо, без което не можеш”, казва Христо Велев.
Това, което нашето нещо прави, е че то работи така - говориш си с изкуствен интелект и той е един вид библиотекар. Можеш да си представиш, че имаме един много голям брой движения, който записваме. Имаме екип, който непрекъснато записва нови движения. Ние описваме тези движения и описанията им отиват в едно пространство, което е семантично.
Както можеш да си представиш, че обикновеното пространство има височина, широчина и дълбочина - три измерения,ако си представим, че всички кина можем да ги опишем по някакви характеристики, може да направим измерения, които са различни - не са пространствени, а са смислови. Тези смислови измерения могат да бъдат много голям брой - хиляди.
Така чрез интерфейса “говори-и-анимирай“ може да се закачи 3D аватар, описва се с думи как да се движи – и AI-то генерира желаната анимация.
Приложението има и библиотека с движения: Всеки ден се добавят нови анимации в чрез mocap технологията (движенията се изпълняват от истински хора със специални костюми, които предават информацията в детайл), като всяка е ретуширана от професионалисти.
Тогава AI търси подходящи клипове в библиотеката, комбинира и генерира хореография, която отговаря на описанието. Готовите анимации могат да се изтеглят във формати като FBX или glTF и да се използват в 3D pipeline. Наличен е и Python API за интеграция и автоматизация.
Чуйте повече в разговора на Александра илиева и Даниел Ненчев в звуковия файл.
За втора поредна година Националният туристически фестивал на Българския туристически съюз събира природолюбители от цяла България в подножието на връх Мальовица. От 11 до 13 юли, в местността “Мечата поляна в Курортен комплекс “Мальовица“, ще стартират организираните в три поредни дни дейности. Събитието е част от честванията на 130..
Днес беше подписан стратегически договор между най-голямата специализирана акушеро-гинекологична болница у нас - СБАЛАГ "Майчин дом“, и УМБАЛ "Рахила Ангелова“ в Перник . Проф. д-р Иван Костов, изпълнителен директор на СБАЛАГ „Майчин дом“, и г-н Емил Ненков, директор на МБАЛ „Рахила Ангелова“, сключиха споразумение, което предвижда пълно поемане на..
Летните месеци, високите температури, следствие от климатичните промени, влияят по различен начин на здравето ни. Кожата е най-големият орган в човешкото тяло и първият, който е в пряк контакт със слънчевите лъчи и атмосферните влияния. Тя служи като бариера, предпазваща тялото от външни фактори и играе ключова роля в терморегулацията. Кожата..
Преди дни Институтът за пазарна икономика публикува свой анализ "Реформирай болничната карта в кратки стъпки: Случаят с общинските многопрофилни болници“. Изследването е провокирано от факта, че България е сред водещите страни в ЕС по брой болници и легла на глава от населението, но това не се отразява на качеството на услугите. Пред..
Десето юбилейно издание на Международния филмов фестивал в Бургас предстои да започне тази събота. Събитието ще продължи до 18 юли. Фестивалът се нарежда сред най-значимите събития в културния календар на град Бургас и е един от водещите филмови форуми в България и Черноморския регион. Още от създаването си през 2016 г. фестивалът предлага на своите..
Парк "Врана“ затвори врати за посетители. Столичната община официално се оттегли от управлението и поддържането на парка, като достъпът до него от страна на граждани е забранен за неуточнен период. До затварянето се стигна след като в понеделник кметът Васил Терзиев обяви, че очаква до 17.30 часа на 9 юли отговор от областната управа за това..
Докладът с измененията в наредбата за общинските жилища бе отложен от дневния ред на заседанието на Столичния общински съвет. След заявено недоволство от настанени в такива жилища, които организираха и протест преди началото на сесията на общинските съветници, темата предизвика противопоставяне и между съветниците. Някои от тях оттеглиха и заявената..