Bullgaria në fotografi

Bullgaria në fotografi

botuar më 20-11-27 5.21.MD

Bullgaria në fotografi

botuar më 20-11-26 5.36.MD

Bullgaria në fotografi

botuar më 20-11-25 5.13.MD

Bullgaria në fotografi

botuar më 20-11-24 5.43.MD

Bullgaria në fotografi

Sandanski, parku i qytetit. Moti me shira, me të cilin filloi marsi, pushtoi dhe qytetin më diellor bullgar. Sipas parashikimit të sinoptikëve shirat nuk do të vazhdojnë të bien shumë – akoma të mërkurën dielli përsëri do të shfaqet në qiellin e qytetit..

rinovuar më 20-03-09 4.32.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, “Pazari i Grave”. Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Grave – 8 Marsit, të dielën e tanishme, 8 mars, në afro 200 banakë për të gjitha gratë frutat dhe perimet do të shiten me 10 për qind zbritje të çmimeve. Këtë e njoftuan nga Shoqata Bashkiake..

botuar më 20-03-06 3.24.MD

Bullgaria në fotografi

Fshati Kitançevo, rajoni i qytetit Razgrad. Erdhën lejlekët e parë në krahinën Lludogorie të Bullgarisë Verilindore. Foto: BTA

botuar më 20-03-05 12.20.MD

Bullgaria në fotografi

Veliko Tërnovo, tablo pranverore nga qendra e qytetit. Foto: BTA

botuar më 20-03-04 12.43.MD

Bullgaria në fotografi

Foto: BGNES

botuar më 20-03-03 12.35.MD

Bullgaria në fotografi

Razgrad, Të Lidhurat e Djathit – dita para fillimit të Kreshmëve të Mëdha. Për vitin e dhjetë me radhë studioja e vallëzimit “Kalina Rada” dhe vatra e kulturës “Zhvillimi” organizuan bashkërisht në sheshin “Rilindja” shënimin e të Lidhurave të Djathit..

botuar më 20-03-02 12.53.MD

Bullgaria në fotografi

Sofja, Katedralja e Patrikanës “Shën Aleksandër Nevski”. Liturgji solemne me rastin e përvjetorit t ë150-të të themelimit të Ekzarkisë Bullgare. Foto: BTA

botuar më 20-02-28 1.46.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Isperih (Bullgari Verilindore), dekoratë festive me rastin e 1 marsit – Dita e Verores, para Monumentit të Han Asparuhut në qendër të qytetit. Foto: BTA

botuar më 20-02-27 1.26.MD

Bullgaria në fotografi

Qyteti Haskovo, sheshi përpara bashkisë. Dhe sivjet, të mërkurën e fundit të muajit shkurt, nxënës dhe mësues në shumë qytete bullgare shënuan Ditën për luftë me ngacmimin dhe torturën në shkollë, të njohur akoma si Dita e..

rinovuar më 20-02-26 3.11.MD

Bullgaria në fotografi

“Park historik”, fshati Neofit Rillski, rajoni i qytetit Varnë. Skulptura madhështore e mbretit Kallojan, vepër e krijuesit Dishko Dishkov, është monumenti më i ri në këtë atraksion interesant, i cili zuri vendin e parë në kategorinë “Zgjedhja e..

rinovuar më 20-02-25 5.12.MD