Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një koncert me këngë fëmijësh kushtuar Krishtlindjeve

Foto: Архив

Bota e krishterë feston ditën e Krishtlindjeve. Kambanat bien për lindjen e Shpëtimtarit. Po të doni të dëgjoni një koncert me këngë fëmijësh, kushtuar Krishtlindjeve - klikoni AUDIO. Ju urojmë minuta të këndshme!

Përgatiti në shqip: Anna Kapitanova
По публикацията работи: Valja Bozhillova

Më shumë nga rubrika

Dimitër Voev – rebeli nga epoka e tranzicionit, që emocionon edhe sot

Përfaqësues i një lloji të veçantë njerëzish - të papajtueshëm. Luftëtar kundër konformizmit dhe lëshimit nëpër rrjedhën e një qëndrimi të rehatshëm shoqëror ndaj të jetuarit.  Kështu e përcaktojnë Dimitër Voevin - një nga simbolet artistike të..

botuar më 22-03-29 7.15.PD

“Së bashku për Ukrainën” sonte në eterin e Radios Kombëtare Bullgare

Mediat publike në Bullgari /Radioja Kombëtare Bullgare dhe Televizioni Kombëtar Bullgar/, bashkuan forcat dhe në bashkëpunim me Teatrin Popullor "Ivan Vazov" organizuan një fushatë bamirësie në mbështetje të të vuajturve nga lufta në Ukrainë. Ajo..

botuar më 22-03-28 6.15.PD
Radioja Kombëtare Bullgare

Mediat publike në Bullgari me një koncert bamirësie në ndihmë të popullit të Ukrainës

Radioja Kombëtare Bullgare (BNR) në bashkëpunim me Televizionin Kombëtar bullgar (BNT) dhe Teatrin Popullor “Ivan Vazov” organizuan një fushatë në mbështetje të viktimave të luftës. Ajo do të fillojë me një koncert bamirësie "Së bashku për..

botuar më 22-03-24 11.46.PD