Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një koncert me këngë fëmijësh kushtuar Krishtlindjeve

Foto: Архив

Bota e krishterë feston ditën e Krishtlindjeve. Kambanat bien për lindjen e Shpëtimtarit. Po të doni të dëgjoni një koncert me këngë fëmijësh, kushtuar Krishtlindjeve - klikoni AUDIO. Ju urojmë minuta të këndshme!

Përgatiti në shqip: Anna Kapitanova

Më shumë nga rubrika

Nika Paris

Bullgarja Nika Paris është një nga yjet në "X Factor" në Itali

Vajza bullgare 16-vjeçare Nikoll Pallasçeva është një nga yjet e “X Factor” në kanalin televiziv “Sky” të Italisë. Me pseudonimin e saj artistik Nika Paris, ajo mblodhi 4 "Po" nga juria me një këngë në frëngjisht - hitin e Zaz "Je veux". Më shumë..

botuar më 21-11-02 4.01.MD

Nder dhe lavdi për ju rilindës popullorë!

Dita e Iluministëve Popullorë është ndër festat më të respektuara bullgare. Për herë të parë ajo u shënua në qytetin Pllovdiv në vitin 1909, por u themelua zyrtarisht në vitin 1922. Kjo është një ditë për t’u bërë homazh bullgarëve të mëdhenj,..

botuar më 21-11-01 11.33.PD

Sllavin Sllavçev po përgatit albumin e tij të debutimit

Deri në fund të vitit Sllavin Sllavçev do të prezantojë albumin e tij të debutimit, të cilin e përgatit bashkë me Vintage Music Box. Këngëtari i ri ndan se përgatitja është duke përfunduar. Albumi do të mban emrin “Rruga e re” – si një nga këngët..

botuar më 21-10-29 12.30.MD