Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Koncert me këngë zbavitëse me rastin e Krishtlindjeve

Foto: Архив
Festa e Krishtlindjeve është më e dashur për fëmijët. Në çdo shtëpi për ta shkëlqejnë pemët e Krishtlindjeve, që janë zbukuruar me lodra shumëngjyrëshe. Këngët e fëmijëve për Krishtlindjet kanë magji speciale. Po të klikoni AUDIO mund të dëgjoni një koncert festiv me interpretime të koreve “Radiodeca” dhe “Bodra smjana”. Ju urojmë dëgjim të këndshëm!

Përgatiti në shqip: Anna Kapitanova

Më shumë nga rubrika

“Parajsa e egër” – më e reja nga këngëtari në zë Orlin Pavllov

Kënga “Parajsa e egër” në interpretim të këngëtarit Orlin Pavllov është nga sauntraku i filmit bullgar me seri “Rruga e nderit”. Këngëtari i njohur i estradës prezantoi këngën në fund të shtatorit, duke zbuluar detaje nga pjesëmarrja e tij si aktor..

botuar më 21-11-15 2.45.MD

Bullgaria do të marrë pjesë me një duet në Festivalin e Këngës Eurovision për fëmijë në Paris

Konkursi do të zhvillohet më 19 dhjetor të këtij viti nën titullin “Imagine” (Përfytyroje). Pas një ndërprerjeje 5 vjeçare, vendi ynë kthehet në forumin prestigjioz ndërkombëtar dhe do të prezantohet nga Denisllava Dimitrova dhe Martin Stojanov..

botuar më 21-11-13 10.25.PD

Ju prezantojmë një prej këngëve të fundit të Kristas “Përsëri”

"Përsëri" është një nga këngët e fundit të realizuara nga Krista (Krëstina Kokorska) - këngëtare bullgare e popit, R&B dhe xhazit, e cila është edhe aktore. Që në momentin kur u shfaq në skenën muzikore, Krista bëri përshtypje me praninë e..

botuar më 21-11-11 11.52.PD
Подкасти от БНР