Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Takime në valët e Radio Bullgarisë - Elica Todorova dhe Stojan Jankulov

Foto: BGNES
Ajo është nga Bullgaria Lindore, kurse ai – nga pjesa perëndimore e vendit. Historia e tyre filloi në vitin 2000, kur rrugët e tyre u kryqëzuan. Atëherë ndoshta nuk kanë përfytyruar se do të punojnë së bashku dhe me projektet e tyre do të bëhen të njohur jo vetëm tek ne, por edhe në botë. Ju ofrojmë të njiheni me këngëtaren mahnitëse Elica Todorova dhe mjeshtrin e baterive Stojan Jankulov.

Më shumë nga rubrika

Kori "Bodja Smjana" feston 75 vjetorin e krijimit të vet

"Bodra Smjana" është kori i parë bullgar për fëmijë që u bë i famshëm botërisht. Sivjet kori shënon 75 vjetorin e themelimit të tij dhe ky është rasti që një Komitet Nismëtar i ish-koristëve të organizojë një ekspozitë fotografike me titull "Kori..

botuar më 21-11-26 7.15.PD

Jeta si një mrekulli-përbindësh – në spektaklin e Diana Dafovës

E njohim Diana Dafovën nga projektet e saj të mëdha krijuese, të cilat këngëtarja i ka prezantuar gjatë viteve të kaluara në Bullgari, Evropë dhe SHBA, si dhe nga pjesëmarrja e saj në nisma të ndryshme humanitare dhe mjedisore. Më 23 nëntor, në..

botuar më 21-11-23 12.03.MD

Kamelia Todorova me një rrëfim për rrugën e saj krijuese

"Zëri im" është një spektakël muzikor në të cilin Kamelia Todorova do të ndajë kujtimet e saj për sukseset dhe dështimet në jetë, për momentet e lumtura dhe jo aq të lumtura në karrierën e saj. Më 22 nëntor, në Teatrin Azarjan – në sallën 2 të..

botuar më 21-11-22 8.57.PD