Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kënga e ditës - “Kthim”

Kënga e fundit e duetit “Avenju” – “Kthim”, doli në tregun muzikor 20 vjet pas incizimit të parë profesional të këngëtarëve Bobi dhe Zaki. “Kthim” u krijua posaçërisht për projektin e tyre jubilar, i cili përmbledh këngët më të mira dhe më të dashura të admiruesve të muzikës pop.

Po të doni ta dëgjoni këngën “Kthim” klikoni AUDIO! Ju urojmë minuta të këndshme!

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova

Më shumë nga rubrika

Kori "Bodja Smjana" feston 75 vjetorin e krijimit të vet

"Bodra Smjana" është kori i parë bullgar për fëmijë që u bë i famshëm botërisht. Sivjet kori shënon 75 vjetorin e themelimit të tij dhe ky është rasti që një Komitet Nismëtar i ish-koristëve të organizojë një ekspozitë fotografike me titull "Kori..

botuar më 21-11-26 7.15.PD

Jeta si një mrekulli-përbindësh – në spektaklin e Diana Dafovës

E njohim Diana Dafovën nga projektet e saj të mëdha krijuese, të cilat këngëtarja i ka prezantuar gjatë viteve të kaluara në Bullgari, Evropë dhe SHBA, si dhe nga pjesëmarrja e saj në nisma të ndryshme humanitare dhe mjedisore. Më 23 nëntor, në..

botuar më 21-11-23 12.03.MD

Kamelia Todorova me një rrëfim për rrugën e saj krijuese

"Zëri im" është një spektakël muzikor në të cilin Kamelia Todorova do të ndajë kujtimet e saj për sukseset dhe dështimet në jetë, për momentet e lumtura dhe jo aq të lumtura në karrierën e saj. Më 22 nëntor, në Teatrin Azarjan – në sallën 2 të..

botuar më 21-11-22 8.57.PD